Lekárstvo


Aké ďalšie typy cievnych lézií ovplyvniť centrálny nervový systém?

Okrem AVM, ďalšie tri hlavné typy vaskulárne lézie môžu vznikať v mozgu alebo miechy: cavernous malformations, kapilárnej telangiectases, a žilovej malformácie. Tieto lézie môžu byť prakticky kdekoľvek v rámci centrálnej nervovej sústavy, ale na rozdiel od AVM, nie sú spôsobené vysoko-rýchlosť prietoku krvi z tepien do žíl. kavernózna malformácies malformations, telangiectases, a žilovej malformácie sú všetky low-flow lézie. Namiesto kombinácie tepien a žíl, každý z nich sa týka len jedného typu krvných ciev. Tieto lézie sú menej nestabilné ako AVM a nepredstavujú rovnaké pomerne vysoké riziko závažného krvácania. Všeobecne, nízka-flow lézie majú tendenciu spôsobovať menej znepokojujúce neurologické príznaky a vyžadujú menej agresívne liečba ako robiť AVM.

* Kavernózna malformácie. Tieto lézie sú tvorené zo skupín pevne zabalený, abnormálne tenké-obmurovanie, malé krvné cievy, ktoré vytláčajú bežné neurologické tkaniva v mozgu alebo miechy. Nádoby sú naplnené pomaly-pohybovať alebo stagnujúca krv, ktorá je obvykle zrazených alebo v stave rozkladu. Rovnako ako AVM, kavernózna malformácie môžu túlať sa vo veľkosti od niekoľkých zlomkov palca na niekoľko cm v priemere, v závislosti od počtu krvných ciev zapojených. Niektorí ľudia rozvíjať viacpočetné lézie. Hoci kavernózna malformácie zvyčajne nemajú a krvácanie vážne ako AVM robiť, oni niekedy úniku krvi do okolitých tkanív, pretože neurologické stenách ciev zúčastnených sú veľmi krehké. Hoci oni sú často nie ako príznačný ako AVM, kavernózna malformácie môže spôsobiť záchvaty u niektorých ľudí. Po AVM, kavernózna malformácie typ cievne lézie s najväčšou pravdepodobnosťou vyžadovať liečbu.
* Kapilárna telangiectases. Tieto lézie sa skladajú zo skupín abnormálne opuchnuté kapilár a zvyčajne meria menej než palec v priemere. Kapiláry sú najmenšie zo všetkých krvných ciev, s priemerom menším než ľudský vlas; majú priestor na prepravu len malého množstva krvi, a krv tečie cez tieto lode veľmi pomaly. Vzhľadom k týmto faktorom, telangiectases zriedkavo spôsobiť rozsiahle škody na okolitých mozgu alebo miechy tkanív. Akékoľvek izolované krvácanie, ktoré sa vyskytujú sú mikroskopické veľkosti. Teda, lézie sú obvykle benígnou. Však, v niektorých dedičných ochorení, v ktorom ľudia vytvárajú veľké množstvo týchto lézií (pozri nižšie), telangiectases môže prispieť k rozvoju nešpecifické neurologické príznaky, ako sú bolesti hlavy alebo záchvaty.
* Žilová malformácie. Tieto lézie sa skladajú z abnormálne rozšírené žily. Konštrukčné vada zvyčajne nedeformuje funkciu ciev, ktorý je odvádzať kyslík-vyčerpanej krv preč od tela tkanív a vráti ho do pľúc a srdca. Žilová malformácie zriedkavo krvácanie. Rovnako ako u telangiectases, Najviac žilovej malformácie nevytvárajú symptómy, odhalené, a následná benígny priebeh.