Lekárstvo


Čo je príčinou cievnych lézií?

Hoci príčina týchto cievne anomálie centrálneho nervového systému, nie je zatiaľ dobre rozumel, Vedci sa domnievajú, že najčastejšie v dôsledku chýb, ktoré nastanú v priebehu vývoj embrya alebo plodu. Tieto chyby môžu byť spojené s genetickou mutáciou v niektorých prípadoch. Niekoľko typov cievne malformácie sú známe ako dedičný, a tak je známe, že genetický základ. Nejaký dôkaz tiež navrhne, že prinajmenšom niektoré z týchto zranení sú nadobudnuté neskôr v živote ako dôsledok poranenia centrálneho nervového systému.

V priebehu vývoja plodu, nových ciev neustále tvorí a potom zmizne ako ľudské telo mení a rastie. Tieto zmeny v organizme cievnej mapa pokračovať aj po narodení a sú riadené faktorov angiogenéze, chemických látok, ktoré telo produkuje, že podporí vznik nových ciev vznik a rast. Výskumníci nedávno zistené zmeny v chemickom zložení rôznych faktorov angiogenéza u niektorých ľudí, ktorí majú AVM alebo iné cievne abnormality centrálneho nervového systému. Však, zatiaľ nie je jasné, ako tieto chemické zmeny skutočne spôsobiť zmeny v cievnej štruktúry.

Tým, že študuje vzory familiárnej výskyt, Vedci zistí, že jeden typ kavernózna malformácie zahŕňajúceho viac lézií je spôsobený genetickou mutáciou na chromozóme 7. Táto genetická mutácia sa objavuje v mnohých etnických skupín, ale to je obzvlášť častá vo veľkej populácii hispánský Američania žijúci v juhozápadnej; títo jedinci zdieľajú spoločný predok, u ktorých došlo k zmene genetickej. Niektoré ďalšie typy cievnych porúch centrálneho nervového systému sú súčasťou väčších zdravotníckych syndrómy známe, že je dedičný. Patrí medzi ne dedičné krvácavé telangiectasia (tiež známy ako Osler-Weber-Rendu choroby), Sturge-Weber syndróm, Klippel-Trenaunay syndróm, Parkes-Weber syndróm, a Wyburn-Mason syndróm.