Lekárstvo


Ako je diagnostikovaná artritída, a prečo je dôležitá diagnóza?

Prvým krokom v diagnostike artritídy je stretnutie medzi lekárom a pacientom. Lekár posúdi história príznakov, skúmať kĺbov proti zápalu a deformácie, rovnako ako opýtať alebo skúmať iné časti tela k zápalu alebo príznaky chorôb, ktoré môžu ovplyvniť iné časti tela. Okrem toho, niektoré krvné, moč, kĺbovej tekutiny, a / alebo X-ray skúšky môže byť uložená. Diagnóza bude založený na vzorom symptómov, rozdelenie zapálené kĺby, a akékoľvek krvi a X-ray nálezy. Niekoľko návštev môže byť nutné pred lekára môžu byť niektoré diagnózy. Lekár sa špeciálnu prípravu v artritídy a súvisiacich ochorení sa nazýva reumatológ (pozri nižšie).

Veľa foriem artritídy sú viac než vážne zlosti. Však, milióny ľudí denne trpí s bolesťou a postihnutia od artritídy alebo jej komplikácie.

Skoršie a presná diagnostika môžu pomôcť, aby sa zabránilo nevratnému poškodeniu a postihnutia. Správne riadené programy cvičenia a odpočinku, lieky, fyzikálnej terapie, a chirurgia možnosti môžu idealizovať dlhodobý výsledky pre tých, ktorí s artritídou.

Je potrebné poznamenať, že ako pred, tak najmä po diagnostikovaní artritídy, komunikácia s ošetrujúcim lekárom je nevyhnutné pre optimálne zdravie. To je dôležité z hľadiska lekára, tak že on / ona môže byť informovaní o rozmary symptómy pacienta, ako aj ich tolerancie a prijatia liečby. Je dôležité z hľadiska pacientov, tak že oni môžu byť istí, že majú pochopenie diagnózy a ako sa stav a môžu ovplyvniť ich. To je tiež zásadný význam pre bezpečné užívanie liekov.