Lekárstvo


Čo je reumatológ?

Reumatológ je lekár, ktorý sa špecializuje na nonsurgical liečbe reumatických ochorení, najmä artritída.

Reumatológ majú osobitné záujmy v nevysvetliteľné vyrážky, horúčka, artritída, anémia, slabosť, chudnutie, únava, bolesti kĺbov alebo svalov, autoimunitné ochorenia, a anorexia. Oni často slúži ako konzultanti, ktoré sa správajú ako detektívi lekárske na žiadosť iných lekárov.

Reumatológ mať osobitné zručnosti v hodnotení nad 100 formami artritídy a majú osobitné záujmy u reumatoidnej artritídy, spondylitída, psoriatická artritída, systémový lupus erythematosus, antifosfolipidové syndróm, Stále choroba, dermatomyozitída, Sjögrenov syndróm, vaskulitída, sklerodermie, zmiešaným ochorením spojivového tkaniva, sarkoidóza, Lymská borelióza, osteomyelitídy, osteoartrózy, bolesť v chrbte, dny, pseudogout, recidivujúci polychondritidy, Henoch-Schönleinova purpura, sérová choroba, reaktívna artritída, Kawasakiho choroba, fibromyalgia, erytromelalgie, Raynaudovho choroba, ťažkosti rastu, iritis, osteoporóza, reflexné sympatickej dystrofie, a ďalšie.

Klasická dospelých reumatológia vzdelávania zahŕňa štyri roky lekárskej fakulty, jeden rok praxe vo vnútornom lekárstve, dva roky interné lekárstvo-pobyte, a dva roky reumatológia priateľstvo. Tam je subspecialty doska pre reumatológiu certifikáciu, ponúka Americkej rady pre vnútorné lekárstvo, ktorá môže poskytnúť certifikáciu tabule schválené reumatológ.

Detských reumatológ sú lekári, ktorí sa špecializujú na poskytovanie komplexnej starostlivosti o deti (ako aj ich rodinám) s reumatickými chorobami, najmä artritída.

Detských reumatológ sú pediatri, ktorí absolvovali ďalšie dva až tri roky špecializovanej odbornej prípravy v detskej reumatológie, a sú zvyčajne tabule-overil v detskej reumatológii.