Lekárstvo


Polyartikulárnou juvenilnej reumatoidnej artritídy

Polyartikulárnou juvenilnej reumatoidnej artritídy je forma, v ktorej sú štyri alebo viac kĺbov zapojené po pol roku chorobe. Tento formulár je ťažšie ako vzhľadom k väčšom počte zapojených kĺbov a skutočnosť, že má tendenciu zhoršovať časom. Tieto deti môžu mať veľké problémy s normálnou činnosťou a je potrebné zaobchádzať agresívnejšie.

Od lekára pohľadu, Najdôležitejšie je, aby zápalovej artritídy pod kontrolou, čo najrýchlejšie. Typicky, sa jedná o najmenej lieky, ktoré znižujú zápal, nesteroidné protizápalové lieky (NSA). To môže tiež vyžadovať uplatnenie niektorých liekov pomerne silná, ale je dôležité si uvedomiť, že sú potrebné na zmiernenie príznakov a zabrániť trvalému poškodeniu. Jedna vec je si dávať pozor, je užívanie steroidov (napríklad, prednizónu). V závažných prípadoch, To môže byť potrebné, ale to nie je “skutočné” riešenie. Steroidy, aby u pacientov s artritídou cítiť skvele, ale je to ako zametať špinu pod koberec. Všetko vyzerá dobre, ale to naozaj nie je. Užívanie príliš veľa steroidov po dlhú dobu spôsobuje veľa problémov, ako malý vzrast a slabé kosti. Kedykoľvek sme povinní dať dieťa na steroidné lieky, chceme odstaviť je čo najrýchlejšie. Nesteroidné protizápalové lieky sú dosť pre mnoho detí s polyartikulárnou juvenilnej reumatoidnej artritídy, ale závažnejšie prípady môžu vyžadovať viac agresívne “sekunda-line” lieky, ako je zlato výstrely, sulfasalazín, alebo metotrexátom. Ťažké prípady, ktoré vyžadujú steroidy alebo druhej-line liekov by mala byť v starostlivosti skúsených lekárov.

Novšie forma lieku, biologík tzv TNF-blokátory, Teraz je k dispozícii. Tumor nekrotizujúci faktor alfa (TNF-alfa) je látka, z ktorej bunky v tele, ktorý má významnú úlohu v podpore zápalu. Tým, že blokuje pôsobenie TNF-alfa, TNF-blokátory znižujú známky a príznaky zápalu. Etanercept (Enbrel) je self-injekčne TNF-blokátor, ktorý sa aplikuje do kože dvakrát týždenne a je určený pre redukciu známok a príznakov stredne ťažkou až ťažkou aktívnou polyartikulárnou-kurz juvenilnej reumatoidnej artritídy u pacientov, ktorí mali nedostatočnú odpoveď na jednu alebo viac nemoc- , ktorým sa mení medicína(s). Infliximab (Remicade) sa podáva intravenózne protilátka, ktorá blokuje účinky TNF-alfa. Remicade sa podáva formou intravenóznej infúzie každé dva mesiace. Remicade je účinný pri liečbe juvenilnej reumatoidnej artritídy a môže viesť k významnému a rýchle zníženie aktivity ochorenia a zlepšenie kvality života. Adalimumab (Humira) je tiež self-injekčne TNF-blokátor, ktorý znižuje príznaky stredne ťažkou až ťažkou aktívnou polyartikulárnou juvenilnej zápalovej artritídy u detí 4 rokov veku alebo starší.