Lekárstvo


Aký je cieľ fyzikálnej terapie pre ľudí s artritídou?

Ľudia s artritídou majú často stuhnuté kĺby – z veľkej časti preto, že vyhnúť sa pohyby, ktoré môžu zvýšiť bolesť. Mobilizáciou artritickej kĺby, však, stuhnutosť a bolesť len horšie. Preto, ľudia s artritídou často ťaží z fyzikálnej terapie. Fyzioterapeuta vás môže naučiť, ako pracovať z tuhosti bez ďalšieho poškodenia kĺbu. Fyzikálnej terapie je tiež užitočné, po zranení, napríklad z pádu, a po operácii kĺbu, predovšetkým pre umelé náhrady kĺbu.

Ergoterapie vás môže naučiť, ako znížiť záťaž na kĺby počas denných aktivít. Terapiu vám ukázať, ako zmeniť domáce prostredie a na pracovisku obmedziť pohyby, ktoré môžu zhoršiť artritídou. Oni tiež môžu stanoviť dláh pre ruky alebo zápästia, a odporučiť kompenzačných pomôcok na podporu v činnosti, ako je riadenie, kúpanie, dressing, upratovanie a niektorých pracovných činností.

Čo je cieľom fyzikálnej terapie?

Cieľom fyzikálnej terapie je dostať človeka späť do bodu, keď on alebo ona môže vykonávať bežné, každodenné činnosti bez ťažkostí.

Zachovanie dobrej rozsah pohybu je kľúčové pre udržanie schopnosti vykonávať každodenné činnosti. Preto, zvyšuje rozsah pohybu kĺbu je primárne zameranie fyzikálnej terapie. Budovanie sily v zapojených svalov v okolí kĺbu je tiež veľmi dôležité, pretože silnejší svaly lepšie stabilizovať oslabenie kĺbu.

Fyzikálne terapeuti poskytujú cvičenia určené na zachovanie pevnosti a používania vašich kĺbov. Môžu ukázať to najlepší spôsob, ako prejsť z jednej polohy do druhej a tiež vás naučí, ako používať chodítka, ako barle, chodítko alebo cukrovej trstiny, v prípade potreby.

Aké sú výhody z povolania a fyzikálnej terapie programov?

Existuje mnoho výhod, ktoré sa zúčastňujú fyzikálnej a pracovná terapia program, vrátane:

* Získate vzdelávania o váš typ artritídy, takže si môžete byť dobre informovaný.
* Ak máte nadváhu, diétny plán bude vytvorený s cieľom znížiť stres nadváhy na podporu kĺbov späť, nohy a chodidlá. (Zatiaľ, žiadne osobitné diéta — iné ako diéta určená pre chudnutie — Ukázalo užitočná pre artritídu.)
* Získate noha-starostlivosť o radu, vrátane výberu dobre padnúci obuvi s-šok-absorbujúce podošvou a vytvarované (protetickej) vložky tvarované presne obrys každú nohu.
* Naučíte liečebných metód na zmiernenie nepohodlie a zlepšiť výkonnosť prostredníctvom rôznych techník a fyzickú aktivitu modifikácie.

Aké techniky sa budem učiť?

* Odpočinok. Pokoj na lôžku prispieva k zníženiu ako zápal kĺbu a bolesť, a je obzvlášť užitočné, keď sú ovplyvnené viac kĺbov a únava je veľký problém. Jednotlivých spoločných zvyšok je veľmi užitočné, keď artritídy zahŕňa jednu alebo len niekoľko spojov. Vlastné dlahy možno na odpočinok a na podporu zapálené kĺby a mäkké goliera môže podporovať krk, zatiaľ čo vy sa sedí alebo stojí.
* Tepelná spôsoby. Uplatnenie ľad balenia alebo vykurovanie podložky, rovnako ako hlboké tepla za predpokladu, ultrazvukom a teplé zábaly, môžu pomôcť zmierniť bolesť v mieste vpichu. Tepla tiež uvoľňuje svalové spazmy v okolí zapálené kĺby. Vykurovanie kĺbov a svalov s teplou vaňou alebo sprchou pred výkonom vám môže pomôcť pri cvičení ľahšie.
* Cvičenie . Cvičenie je dôležitou súčasťou liečby artritídy, ktorá je najviac efektívna, keď urobil správne každý deň. Váš lekár a terapeut bude predpisovať program pre vás, že sa môže líšiť podľa aktuálnej potreby.