Lekárstvo


Liečba po kĺbových náhrad

Predoperačnej programy vzdelávania a cvičenie, začal pred operáciou, sú aj naďalej doma. Môžu byť zmenené v nemocnici po operácii, aby sa vošli na nové potreby v období obnovy. Tieto cvičenia môžu byť pridané do svojej obvyklej pohybový režim, a môžete nájsť vašu schopnosť vykonávať zlepšila po operácii.

Aké spoločnej ochrany techniky sú ponúkané?

Existujú spôsoby, ako znížiť stres na kĺby postihnuté artritídou, kým sa zúčastňuje každodenných činnostiach. Niektoré z nich patrí:

* Ovládanie svoju váhu, aby sa zabránilo uvedeniu mimoriadny dôraz na hmotnosť-ložiská kĺby, ako je zadné, boky, kolená a chodidlá.
* Byť si vedomý polohy tela, používať správne držanie tela pre ochranu chrbta a kĺbov nohy a chodidlá. Ak je to možné, sadnúť si robiť prácu namiesto stáleho. Zmeniť postoj často, pretože pobyt v jednej polohe po dlhšiu dobu dochádza k väčšej tuhosti a bolesti.
* Zachovanie energie tým, že k odpočinku, ako v priebehu pracovného dňa a pri činnosti.
* Rešpektovanie bolesť. Je to vaše telo je spôsob, ako hovorím, je niečo zle. Neskúšajte činnosť, ktorá kladie tlak na kĺby, ktoré sú už bolestivé alebo tuhé.

Ergoterapeut môže ukázať, ako sa to robí každodenné úlohy bez zhoršenia bolesti alebo spôsobiť poškodenie kĺbov. Niektoré ochrana kĺbov techniky zahŕňajú:

* Pomocou vhodného orgánu mechanika pre nastupovanie a vystupovanie z auta, stoličky alebo vaňou, rovnako ako pre zdvíhanie predmetov.
* Používanie najsilnejší kĺbov a svalov znížiť tlak na menšie kĺby. Napríklad, nesúca kabelku či kufrík s popruhom cez rameno, skôr ako s rukou.
* Distribúcia tlak na minimalizáciu stresu na jednom spoločnom. Zdvíhacie riadu s oboma dlaňami, skôr ako prsty a nosenie ťažkých bremien v náručí, miesto s rukami nad hlavou.
* Ak vaše ruky sú postihnutí artritídou, Vyhýbajte sa tesnej uchytenie, priškrtenia, stláčanie a krútenie. Spôsobov, ako dosiahnuť rovnaké úlohy s alternatívne metódy alebo nástroje možno zvyčajne nájsť.