Lekárstvo


Aké sú príznaky osteoartrózy?

Artróza je ochorenie kĺbov. Na rozdiel od mnohých iných foriem artritídy, ktoré sú systémové choroby, ako je reumatoidná artritída a systémový lupus, osteoartrózy nemá vplyv na ostatné orgány v tele. Najčastejším príznakom je bolesť v osteoartrózy postihnutého kĺbu(s) Po opakované použitie. Bolesti kĺbov sú zvyčajne horšie neskôr počas dňa. Tam môže byť opuch, teplo, a vŕzganie postihnutých kĺbov. Bolesť a stuhnutosť kĺbov môže tiež nastať po dlhom období nečinnosti (napríklad, posedenie v divadle). V závažných osteoartrózy, úplná strata chrupavky vankúš spôsobuje trenie medzi kosťami, spôsobujúce bolesť v pokoji alebo bolesti s obmedzeným pohybom.

Príznaky osteoartrózy sa veľmi líši od pacienta k pacientovi. Niektorí pacienti môžu byť oslabené ich príznaky. Na druhej strane, iní môžu mať pozoruhodne málo symptómov aj napriek dramatickej degenerácie kĺbov zrejmé na röntgenových prístrojov-. Príznaky môžu byť aj prerušovaný. To nie je nezvyčajné pre pacientov s osteoartrózou kĺby prstov na rukách a kolenách, aby let bolesti-voľný intervaly medzi symptómy.

Osteoartrózy kolena je často spájaný s nadbytkom hornej telesnej hmotnosti, s obezitou, alebo anamnézou opakovaných zranenia a / alebo kĺbu. Progresívne degenerácie chrupavky kolenných kĺbov môže viesť k deformácii a vonkajšie zakrivenie kolená, , Ktorý je označovaný ako bytia “křivonohý.” Ľudia s osteoartrózou váha-nosných kĺbov (ako kolená) môže rozvíjať krívať. Krívanie môže zhoršiť viac chrupavka degeneruje. U niektorých pacientov, bolesť, chromý, a spoločné dysfunkcie nemusí reagovať na lieky alebo iné konzervatívne opatrenia. Preto, ťažké osteoartrózy kolena je jedným z najčastejších dôvodov pre náhradu kolenného postupy chirurgickej v Spojených štátoch.

Osteoartróza krčnej chrbtice, alebo bedrovej chrbtice spôsobuje bolesť v krku alebo v dolnej časti chrbta. Bony ostrohy, tzv osteofytov, , Ktoré tvoria pozdĺž chrbtice artritickej môže dráždiť miechových nervov, spôsobuje silné bolesti, necitlivosť, a brnenie z postihnutých častí tela.

Artróza spôsobuje vznik tvrdej, kostnaté rozšírenie drobné kĺby prstov. Classic kostnaté rozšírenie malých kĺbov na konci prstov sa nazýva Heberdenovy uzla, pomenovaná po veľmi slávny britský lekár. Kostnatá deformita je výsledkom kostnej ostrohy z osteoartrózy v tomto spoločnom. Ďalším spoločným kostnaté gombík (uzol) nastane v stredu kĺbu prstov u mnohých pacientov s osteoartrózou a je nazývaný Bouchard uzla. Dr. Bouchard bol slávny francúzsky lekár, ktorý tiež študoval artritídou v neskorých 1800s. Heberdenovy a Bouchard uzly nesmie byť bolestivé, ale oni sú často spojené s obmedzením hybnosti kĺbu. Charakteristický vzhľad týchto prsta uzly môžu byť užitočné pri diagnostike osteoartrózy. Artróza kĺbu u základne palca na nohách vedie k vytvoreniu pľuzgier. Artróza prstov a prsty môžu mať genetický základ a možno ich nájsť v mnohých ženskej členmi niektoré rodiny.