Lekárstvo


Ako je diagnostikovaná osteoartróza?

Nie je tam žiadny krvný test pre diagnostiku osteoartrózy. Krvné testy sú vykonávané na vylúčenie chorôb, ktoré môžu spôsobiť sekundárne osteoartrózy, ako aj na vylúčenie iných artritída podmienky, ktoré môžu napodobňovať osteoartrózy.

X-lúče postihnutých kĺbov môže navrhnúť osteoartrózy. Spoločný X-ray nálezy osteoartrózy zahŕňať stratu kĺbovej chrupavky, zúženie spoločného priestoru medzi susednými kosťami, a kostnej formácie podnet. Jednoduché X-ray testovania môže byť veľmi užitočné k vylúčeniu iných príčin bolesti v určitom kĺbe, ako aj pomôcť pri rozhodovaní o tom, kedy by mal chirurgický zákrok považovať za.

Punkcia sa často vykonáva v ordinácii lekára. Počas operácie menisku, sterilnou ihlou sa používa na odstránenie kĺbovej tekutiny na analýzu. Kĺbovej tekutiny analýza je užitočná v súvislosti s vylúčením dňami, infekcie, a iných príčin artritídy. Odstránenie kĺbovej tekutiny a injekcie kortikoidov do kĺbov počas punkcia môže pomôcť zmierniť bolesť, opuch, a zápalu.

Artroskopia je chirurgická technika, kedy lekár vloží prehliadanie rúrku do spoločných priestorov. Abnormality a poškodeniu kĺbovej chrupavky a väzivá môžu byť detekované a niekedy opraviť prostredníctvom artroskopu. Ak budú úspešní, pacienti môžu dostať z artroskopickej operácii oveľa rýchlejšie ako z otvoreného kĺbu.

Konečne, starostlivú analýzu miesta, doba trvania, a charakter spoločné príznaky a vzhľad kĺbov pomáha lekárovi v diagnostike osteoartrózy. Bony rozšírenie spojov z podnetu formácií je charakteristický osteoartrózy. Preto, prítomnosť uzlov Heberdenovy, Bouchard uzly, a pľuzgierov na nohách môže ukázať k lekárovi diagnózu osteoartrózy.