Lekárstvo


Čo je to hnisavá artritída?

Septický, alebo infekčné, artritída je infekcia z jedného alebo viacerých kĺbov mikroorganizmy. Normálne, kĺb je mazaný s malým množstvom tekutiny, ktorá je označovaná ako synoviálnej tekutine alebo kĺbovej tekutiny. Normálny kĺbovej tekutiny je sterilný a, ak odstránené a kultivované v laboratóriu, žiadne mikróby budú nájdené. S hnisavá artritída, mikróby sú identifikovateľné v postihnutej kĺbovej tekutiny.

Najviac obyčajne, septická artritída postihuje jedného spoločného, ale občas viac kĺbov sú zapojené. Postihnutých kĺbov sa mierne líši v závislosti od mikrób spôsobuje infekcie a predispozičných rizikových faktorov postihnuté osoby,. Septickej artritídy je tiež nazývaný infekčné artritídy.

Septická artritída

* Septická artritída je infekcia z jedného alebo viacerých kĺbov mikroorganizmy.
* Septická artritída môžu byť spôsobené baktériami, vírusy, a huby.
* Riziká pre vývoj septickej artritídy patrí s imúnna-potlačenie lieky, intravenóznej lieky zneužívanie, v minulosti ochorenie kĺbov, zranenia alebo operáciu, a základné lekárske chorôb vrátane cukrovky, alkoholizmus, kosáčikovitou anémiou, reumatické choroby, a poruchy imunity.
* Príznaky septickej artritídy patrí horúčka, zimnica, rovnako ako bolesti kĺbov, opuch, červenost, stuhnutosť, a teplo.
* Septická artritída je diagnostikovaná pomocou identifikácie infikovaných kĺbovej tekutiny.
* Septická artritída je liečená antibiotikami a odvodnenie nakazených kĺbovej tekutiny z kĺbu.