Lekárstvo


Ako môže byť zabránené Lymská borelióza? Je tam vakcína?

Vzhľadom k tomu, Lyme choroba je prenášaná kliešťami upevnenie na telo, to je dôležité používať tick-kousnuti vyhýbaniu techniky pri návšteve známej tick-zamorených oblastí. Postrek repelent proti hmyzu s obsahom DEET na nechránenú pokožku môže pomôcť. Nosí dlhé nohavice zastrčené do topánok a dlhé rukávy môže ochrániť kožu. Oblečenie, deti, a domáce zvieratá by mala byť vyšetrená na postihnutie kliešťami. Kliešte môžu byť odstránené jemne pinzetou a uložený v pohári pre neskoršiu identifikáciu. Kúpanie kožu a pokožku hlavy a pranie odevov po návrate domov by mohli brániť uhryznutie a prenosu nákazy.

Ak osoba je kousnuti klasickej kliešť (Ixodes) , Ktorý bol pripojený k najmenej 36 hodín, jednorazová dávka doxycyklínu (200 mg) môžu byť užitočné pre prevenciu lymskej boreliózy. Táto terapia sa neodporúča v prípade, že kliešť je získané v oblasti, kde tieto kliešte nie sú bežne napadnutia (výskyt infekcie nižšia ako 20%) sa baktérie (Borrelia) , Ktorý spôsobí Lyme choroba. Tiež, doxycyklín by nemal byť používaný v tehotenstve.

Vakcíny boli predtým na trhu; však, k februáru. 25, 2002, Výrobca oznámil, že LYMErix Lymská borelióza očkovacie látky by už neboli komerčne dostupné. Ďalšie štúdie vakcín je potrebné. Pre túto chvíľu, ideálna prevencia sa zameriava na odporúčanie predchádzajúceho odseku.