Lekárstvo


Čo je reaktívna artritída?

Reaktívne artritída je chronické forma artritídy predstavovať nasledujúce tri podmienky: (1) zapálené kĺby, (2) zápal očí (zápal spojiviek), a (3) zápal pohlavných, močový, alebo gastrointestinálne systémy.

Táto forma sa nazýva zápal kĺbu “reaktívna artritída” pretože to je pocit, zapojiť imunitný systém, ktorý je “reagovať” na prítomnosť bakteriálnej infekcie v oblasti genitálií, močový, alebo gastrointestinálne systémy. Teda, imunitný niektorých ľudí systémy sú geneticky prispôsobený tak, aby reagovať aberantne, kedy sú tieto oblasti vystavené niektoré baktérie. Iracionálnu reakcia imunitného systému vedie k spontánnej zápal v kĺboch a oči. To môže byť mätúce pre pacienta a lekára, keď bola infekcia dávno vypršala v čase prezentácie s artritídou alebo zápal oka.

Reaktívne artritída je, v minulosti, bol odkázaný na ako syndróm Reiter (termín, ktorý prišiel o priazeň, pretože Dr. Hans Reiter je pochybné minulosti, jeden z nadšene objímať nacistickej politiky a zdravotnícke ohavnosti).

Reaktívne artritída najčastejšie vyskytuje u pacientov v ich 30s alebo 40s, ale to môže objaviť v každom veku. Forma reaktívne artritídy, ku ktorému dochádza po genitálne infekcie (pohlavné) sa vyskytuje častejšie u mužov. Formulár, ktorý sa vyvíja po črevnej infekcii (úplavica) sa vyskytuje v rovnakej frekvencii u mužov a žien.

Reaktívne artritída je považovaný za systémové reumatické choroby. To znamená, že môže ovplyvniť iné orgány než kĺby, spôsobujúca zápal v tkanivách, ako sú oči, mouth, skin, obličky, srdce, a pľúca. Reaktívne artritída zdieľa mnoho rysov s niekoľkými ďalšími artritickej podmienky, ako je psoriatická artritída, ankylozujúca spondylitída, a artritída spojená s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou. Každý z týchto artritických podmienok môže spôsobiť podobné ochorenie a zápal v chrbtici a ďpokožústah kĺbov, oči, skin, mouth, a rôznych orgánov. Vzhľadom na ich podobnosti a tendencie k roznietiť chrbtice, Tieto podmienky sú súhrnne označované ako “spondyloarthropathies.”