Lekárstvo


Aké sú príznaky artritídy reaktívne?

Príznaky reaktívne artritídy možno rozdeliť na tie, ktoré majú vplyv na kĺby, a tie, ktoré majú vplyv na non-oblasti spojov.

Klasické spoje, ktoré sa môžu stať zápal v reaktívna artritída kolien, členky, nohy, a zápästia. Konkrétnymi kĺby sú zvyčajne asymetrické, to je, na jednej strane tela, alebo je ovplyvnený inými, skôr než na oboch stranách súčasne. Zápal vedie k tuhosti, bolesť, opuch, teplo, a začervenanie kĺbov zapojených. Pacienti sa môže vyvinúť zápal celého prstov na rukách alebo nohách, ktoré môže dať vzhľad “klobása číslice.” Táto funkcia je tiež u pacientov s iným typom artritídy tzv psoriatická artritída, ktorá je spojená s zápal kože psoriázy. Artritídy reaktívne artritídy môže byť spojená so zápalom chrbtice, vedúce k stuhnutosť a bolesti v chrbte či krku (charakteristika všetkých spondyloarthropathies).

Chrupavka sa môžu stať aj zapálenej, obzvlášť okolo hrudníka, kde rebrá sa stretnú v prednej časti hrudníka, Tento stav sa nazýva kostochondritída. Svaly pripojiť ku kostiam šľachami. V reaktívna artritída, body šľachy vloženie sa môže stať zapálenej (tendinitis), riadenie, a bolestné, keď vykonávajú.

Non-spoločné oblasti, ktoré sa zapáli a spôsobiť príznaky bolesti a podráždenie u pacientov s reaktívnou artritídou patrí oči, genitálny, močových ciest (močová trubica, močového mechúra a prostaty), pokožka, ústnej sliznice, hrubého čreva, a aorty.

Zápal bielu časť oka (zápal spojiviek) a očnej dúhovky (iritis) je často videný v skorých reaktívne artritídy a môže byť intermitentná. Keď bielka oka sú zapálené spôsobujú zápal spojiviek, tam môže byť bez bolesti. Keď sa farebné časti oka (dúhovka) je zápal, spôsobujúce iritis, to môže byť veľmi bolestivé, a najmä horšie pri pohľade do jasného svetla.

Zápaly močových ciest obyčajne zahŕňa močovej trubice, trubice, ktorá odčerpá moč z močového mechúra. Tento zápal (uretritída) môže byť spojená s pálenie pri močení a / alebo hnis odvodnenie z konca penisu. Koža okolo penisu sa môže stať zapálené a kôry. Močového mechúra a prostaty sa môžu stať aj zapálenej, vedúce k nutkanie na močenie z zápal močového mechúra a prostaty, respektíve.

Koža na dlaniach a / alebo chodidiel môže vyvinúť drobné pľuzgieriky naplnené tekutinou-že niekedy sú naplnené krvou staré. Postihnutá koža môže kôry a môže napodobňovať psoriázu. Klasický vzhľad je medicínsky len keratoderma blennorrhagica.

Úst môže rozvíjať otvorené rany (ulcerácie) na tvrdé a mäkké poschodie, a dokonca aj na jazyku. Tie môžu zostať bez povšimnutia zo strany pacienta, ako oni sú často nebolestivé. Zápal hrubého čreva (kolitída) môže spôsobiť hnačku, alebo hnis alebo krv v stolici. Zápal aorty (aortitida) môže byť videný v malé percento pacientov, ktorí majú reaktívne artritídou. To môže viesť k zlyhaniu aortálnej chlopne v srdci, , Ktoré môžu spôsobiť srdcové zlyhanie. Elektrické vedenie cesta srdce môže tiež stať zjazvená v reaktívna artritída, vedúce k nepravidelný srdcový tep (arytmie) , Ktoré môžu vyžadovať umiestnenie kardiostimulátora na reguláciu tep.