Lekárstvo


Ako je reaktívna artritída liečených?

Liečba reaktívne artritídy je založený na tom, kde sa to prejaviť v tele. Pre zápal kĺbu, Pacienti sú zvyčajne najprv liečení nesteroidné lieky (NSA). Tieto lieky patria aspirín, indometacín (Indočíne.), tolmetin (Tolectin), sulindac (Clinoril), piroxikam (Feldene.), a ďalšie. Medzi ich možné nežiaduce účinky sú gastrointestinálne podráždenie, vrátane vredov a krvácania. Mali by sa užívať s jedlom, aby sa minimalizovalo toto riziko. Kortikosteroidy, ako prednizón, môže byť užitočné pre zníženie zápalu a sú použité v krátkodobý liečbe zápalov v reaktívne artritídy. Môžu byť podávaný ústami alebo injekciou do miestnej kĺbu. Oni sú tiež použité na zníženie zápalu šľachy v niektorých formách tendinitis.

Sulfasalazín (Azulfadine) Bolo preukázané, že účinná u niektorých pacientov s pretrvávajúcou reaktívnou artritídou. Potenciálne vedľajšie účinky tohto sulfo-založené lieky patria sulfo unáhlené reakcie a potlačenie kostnej drene. Preto, krvný obraz sú sledované, pokiaľ je použitý Azulfidine dlhodobý.

Pre agresívne zápal chronický zápal kĺbu v reaktívna artritída, lieky, ktoré potláčajú imunitný systém, vrátane metotrexátu (Rheumatrex, Trexall), sú používané. Metotrexát môže byť podávaný orálne injekciou. Je to dané na týždennej báze a vyžaduje pravidelné sledovanie krvného obrazu a krvné testy pečene, pretože potenciálne toxicity kostnej drene a pečene.

Reaktívne artritídy bola hlásená v súvislosti s HIV infekciou (AIDS vírus). V tejto súvislosti, potlačenie imunity liek je všeobecne vyhnúť, pretože potenciálu pre zhoršenie ochorenia HIV.

Zápal očí môžu byť zmiernené protizápalové kvapky. Niektorí pacienti s ťažkou iritída vyžadujú lokálne injekcie kortizónu, aby sa zabránilo poškodeniu zápal do oka, čo môže viesť až k oslepnutiu.

Zápal okolo penisu môže byť pomáhal kortizón krémy (ako Topicort). Keď sa baktérie objavená v čreve alebo v moči, antibiotiká sú špecifické pre tieto baktérie sú uvedené.