Lekárstvo


Aké sú príznaky sklerodermie?

Príznaky sklerodermie závisí od typu sklerodermie súčasnej dobe a rozsahu vonkajšie a vnútorné zapojenie do postihnutého jedinca. Pretože sklerodermia môže mať vplyv na kožu, pažerák, krvných ciev, obličky, pľúca, krvný tlak a čriev, príznaky spôsobuje môže zahŕňať mnoho oblastí tela.

Sklerodermie postihuje kožu spôsobiť miestne alebo rozšírené známky zápalu (červenost, opuch, neha, svrbenie, a bolesť) ktoré môžu viesť k pevnosť kože alebo kalenie. Tieto kožné zmeny môžu byť rozšírené, ale je to najbežnejší pre nich mať vplyv na prsty, nohy, tvár, a krku. To môže viesť k zníženiu rozsahu pohybu prstov, prsty, a čeľuste. Tiny oblasti kalcifikácia (kalcinóza), zatiaľ čo nie obyčajný, môže byť niekedy všimli, ako tvrdý uzliny u špičiek lakte alebo v prstoch.

Sklerodermie ovplyvňujú pažeráka vedie k páleniu záhy. To je priamym dôsledkom žalúdočnej kyseliny tečie späť do pažeráka. Niekedy to môže viesť k zjazveniu pažeráka, výsledkom zúženie sa ťažkosti pri prehĺtaní jedla a / alebo lokalizované bolesti v centrálnom hrudi.

Krvné cievy, ktoré môžu byť ovplyvnené obsahovať drobné arterioles na končeky prstov, toes, a inde. Tieto lode môžu mať tendenciu kŕč, keď sú vystavené chladu oblasti, vedúce k blueness, belosť, a začervenanie zapojených prstov, toes, a niprstyy aj nos alebo uši. Tieto farebné zmeny sú označované ako Raynaudov fenomén. Raynaudov fenomén môže spôsobiť nedostatočné zásobovanie kyslíkom zapojiť špičky prstov na rukách alebo nohách, spôsobuje drobné vredy alebo sčernela (mŕtvy) pokožka. Niekedy Raynaudov fenomén je tiež spájaný s brnením. Iné krvné cievy, ktoré môžu byť zapojené do sklerodermie sú drobné kapiláry na tvári, pery, ústa, alebo prsty. Tieto kapiláry rozširujú (rozšíriť sa), tvoriť malá, červené škvrny blanšírovanie, volal telangiectasias.

Zvýšený krvný tlak je potenciálne závažné a môžu viesť k poškodeniu obličiek. Príznaky patrí bolesť hlavy, únava, a v ťažkých prípadoch, mŕtvica. Monitorovanie krvného tlaku a kontroly je nevyhnutná.

Zápal pľúc u sklerodermia môže spôsobiť zjazvenie, končiť dýchavičnosť, predovšetkým s fyzickou námahou. Zvýšeného tlaku v tepnách do pľúc (pľúcnej hypertenzie) môže tiež spôsobiť dýchavičnosť a problémy so získaním dostatočné dych s aktivitou.

Sklerodermie ovplyvňujúce hrubého čreva (dvojbodka) Najčastejšou príčinou zápchy, ale môže tiež viesť k kŕče a hnačka. Keď je to ťažké, Kompletné stolica upchatie (fekálne zaklineniu) môže mať za následok.