Lekárstvo


Čo je ešte choroba?

Stále choroba, porucha predstavovať zápal, Vyznačuje sa vysokou stúpli horúčky, miznúce (prechodný) losos-farebné vyrážka, a / alebo artritída. Ešte choroba bola prvýkrát popísaná u detí, ale teraz je známe, že dochádza, oveľa menej často, u dospelých (u ktorých je to len ako dospelý-počiatok Stále choroba).

Čo je príčinou stále choroba?

Tam boli množstvo myšlienkových smerov, pokiaľ ide o príčiny(s) Stále na chorobu. Jedno poňatí je to, že stále choroba je kvôli infekcii s mikróba. Ďalšou myšlienkou je, že stále choroba je precitlivelé alebo autoimunitné ochorenia. Vlastne, príčinou stále choroba nie je zatiaľ známy.

Ako sa choroba stále zapadá do juvenilnou reumatoidnou artritídou?

Stále choroba je jeden typ juvenilnej reumatoidnej artritídy (JRA) a je tiež známy ako systémové-počiatok JRA. Podľa “systémový” to znamená, že spolu s zápalom kĺbov, že zvyčajne začína s príznakmi systémovej (telo-široká) choroba, ako sú vysoké horúčky, žľazy opuch, a vnútorných orgánov zapojenie. Stále choroba je pomenovaná po anglickom F lekár sir George. Ešte (1861-1941).

Aké sú príznaky a prejavy stále choroba?

Stále choroba zvyčajne začína so systémovým (telo-široká) symptómy. Extrémna únava môže sprevádzať vlny vysoké horúčky, ktoré sa zdvihnú denne 102 stupňov F (39 ° C) alebo dokonca vyššia a rýchlo vrátiť na normálnu úroveň alebo nižšie. Horúčka hroty sa často vyskytujú v takmer rovnakom čase každý deň. Slabý losos-farebné kožné vyrážky charakteristicky prichádza a odchádza, a nemá chuť.

Nechutenstvo, nevoľnosť, a chudnutie sú spoločné. K dispozícii je tiež obyčajne opuchy lymfatických žliaz, zväčšenie sleziny a pečene, a bolesť v krku. U niektorých pacientov vyvinúť zápal okolo srdca (perikarditída) and lungs (pleuritída), s občasnými hromadenie tekutiny okolo srdca (perikardiálna výpotoa pľúcangs (pleurálny výpotok). Artritída, s opuchmi kĺbov, často sa vyskytuje vyrážka po horúčky a bol prítomný po určitú dobu. Hoci artritída môže spočiatku byť prehliadnuté, pretože impozantné povahou systémových príznakov, Napriek tomu každý, kto choroba nakoniec vyvinie bolesti kĺbov a opuchy. To zvyčajne zahŕňa veľa spojov (Polyartikulárnou artritída). Každá jednotná môže byť ovplyvnený, hoci tam sú preferenčné vzorce spoločnej účasti na stále chorobu.