Lekárstvo


Čo je spoločná túžba?

Spoločná túžba je postup, ktorým sú sterilné ihly a striekačky slúži k odtoku tekutiny z kĺbu. Spoločné usilovania je typicky hral ako úrad konanie alebo u lôžka hospitalizovaných pacientov. Spoločné usilovania je medicínsky len punkcie.

Čo je účelom spoločného usilovanie?

Spoločné usilovania ich použiť na získanie kĺbovej tekutiny na vyšetrenie v laboratóriu. Analýza kĺbovej tekutiny môžu pomôcť určiť príčiny opuchy kĺbov alebo artritída, ako je napríklad infekcia, dny, a reumatoidnej ochorenia. Kĺbovej tekutiny môžu byť testované na bielych krviniek, kryštály, proteín, glukóza, rovnako ako kultivovaný pre detekciu infekcie. Každý z týchto laboratórnych parametrov môže byť užitočné pri stanovení príčiny zvláštna forma artritídy.

Spoločné ašpirácie môže byť tiež užitočné pri zmiernenie bolesti a opuchy kĺbov. Odstránenie kĺbovej tekutiny, ktorá je zapálená môžete tiež odstrániť biele krvinky, ktoré sú v rámci zdroje enzýmov, ktoré môžu byť deštruktívne k spoločnému. Príležitostne, kortizón lieky sú injekčne do kĺbu počas spoločnej usilovanie, aby sa rýchlo zbaviť zápalom kĺbov a ďalej znížiť príznaky.

Ako je spoločná túžba vykonáva?

Koža cez kĺb je sterilizovaná pomocou tekutých, typicky roztoku jódu (Betadine). Lokálne anestetikum sa používa v oblasti spoločného; buď injekciou, aktuálne kvapalina mrazu, alebo oboje. Ihla s pripojenou injekčnou striekačkou je vložená do spoločného tekutina je nasávaná späť (Aspirated) do injekčnej striekačky. Pre určité podmienky, Lekár tiež aplikovať liek do kĺbovej tekutina po odstránení. Ihla je potom odstránený a Band-pomoc alebo obliekania je položený na vstupný bod.

Aké sú komplikácie spoločné ašpirácie?

Komplikácie spoločné ašpirácie sú menej časté. Možné komplikácie patria miestne modriny, drobné krvácanie do kĺbu, a strata pigmentu v koži, ktorá bola zadaná ihlu. Zriedkavé, ale vážne komplikácie spoločné usilovanie je infekcia kĺbu (hnisavá artritída).

Ak kortizón-súvisiace s liekmi (kortikosteroidy) sa injekčne do kĺbu, ďalšie menej časté komplikácie patria zápal v kĺbe v dôsledku medikácie kryštalizujúci, zrážanie (atrofia) alebo strata pigmentu kože v mieste vpichu, zvýšená hladina cukru v krvi (zhoršenie diabetes mellitus), a zhoršenie preexistujúcej infekcie inde v tele. Ak viac injekcie s kortikosteroidmi sú uvedené príliš často, je možné vytvoriť systémové nežiaduce účinky (nežiaduce účinky po celom tele), ako je prírastok hmotnosti, opuchnuté tváre a trupu, a ľahká tvorba modrín.