Lekárstvo


Aké sú príznaky artritídy z ruky a zápästia?

Medzi najčastejšie príznaky artritídy na rukách patrí bolesť, stuhnutosť, a opuchy kĺbov cez. Bolesť je zvyčajne zhoršuje, keď kĺb je presunutá. Navyše, Pohyb kĺbu je často obmedzený kvôli bolesti a spoločné kontraktúry. Príznaky môžu viesť k ťažkosti s každodennej činnosti, vrátane viazania topánky, zapínanie gombíky, otvorenie poháre, alebo otočením kľúča v zámku.

Fyzikálne príznaky artritídy z ruky aj zmeny vo vzhľade kĺbov. Kĺby najčastejšie postihnuté degeneratívne artritídou, sú na koncoch prstov. Opuch a hrbole, alebo uzly, môže nastať u malých kĺbov na území základne nechta. Tieto rany sa nazývajú Heberdenovy uzly a môžu sa stať veľmi bolestivé. Kĺb na základni palca sa môžu stať aj zdurenie kostnej ostrohy a spôsobiť bolesť a deformity. Deštrukcii kĺbu tiež vedie k silnej bolesti, keď uštipne prsty a uchytenie silne. Spoločný návrh obmedzení môže tiež znížiť schopnosť uchopenie.

Zápästie artritída môže spôsobiť bolesť s pohybom zápästia alebo uchopovanie a zdvíhanie. Zápästie rozsah pohybu je často obmedzený artritídou. Pacienti typicky skúsenosti úľavu, keď je zápästie stabilizovaná dlaha.

Reumatoidná artritída často spôsobuje opuchy, bolesť, a tuhosť v zápästí, rovnako ako drobné kĺby v stredu a v spodnej časti prstov. Toto ochorenie často spôsobuje deformity ruky. Tkanivové hrudy, tzv reumatoidnej uzly môžu tvoriť cez kĺby ruky a zápästia. Kĺby prstov a palec sa môže stať deformované a zmluvne zničenie podporných väzov, tak, že uchopenie a zvieranie pohyby nie sú možné.

Ako sú pacienti s abnormalitami rukou spoločnou hodnotená?

Diagnostika problémov strane kĺbu zvyčajne zahŕňa vyhodnotenie príznakov, fyzikálne vyšetrenie, a x-ray vzhľad kĺbov. Krvné testy je niekedy tiež užitočné v procese hodnotenia. Kĺbu chirurgia sa stáva možnosť liečby pri významných spoločných ničenia a / alebo deformity sú prítomné.