Lekárstvo


Aké sú možnosti chirurgické? – spoločná túžba

Chirurgické možnosti zahŕňajú

1. čistenie abnormálne chrupavky a kosti, vrátane odstránenia kostnej ostrohy,
2. zlúčenia spoločného, a
3. operácii kĺbu.

Optimálna chirurgická liečba artrózy ruky a zápästia sa líši od pacienta k pacientovi a je založený na mnohých faktoroch. Medzi tieto faktory patrí vek pacienta, ručné dominancia, zamestnanosti, Úroveň bolesti, funkčné ciele, a základným ochorením.

Keď je chirurgická upratovanie spoločných najlepšou alternatívou?

Chirurgické čistenie spoločného, alebo zachrániť postup, sa zvyčajne vykonáva v prípade predčasného “opotrebovanie” artritída, kde sú bolestivé kostnej ostrohy alebo, v prípade reumatoidnej artritídy, tam, kde je veľké množstvo zapáleného tkaniva. Odstránenie kostnej ostrohy je obzvlášť užitočné, keď artritídy zahŕňa kĺby na koncoch prstov (distálnej interfalangeální alebo DIP kĺbov).

Čo je spoločné fúzie? Keď je to najlepšia voľba chirurgickej?

Fusion spoločného, spočíva v spoločnom a chirurgicky “istenie” kosti končí tak, že dve kosti skutočne stal jedným pevné kosti. Tento postup končí všetok pohyb v tomto kĺbe, a tým odstraňuje bolesť. V prospech fúzie je úľavu od bolesti a spomalenie hospodárskeho rastu je eliminácia pohybu v kĺbe tavený, ktoré môžu brániť funkciu. Táto možnosť je chirurgické vyhradená pre pacientov s pokročilou artritídou.

Spoločné fúzie je zvyčajne najlepšia voľba v chirurgických pacientov, ktorí sú mladší a veľmi aktívny. Mladší pacienti nemôžu byť kandidátmi na kĺbe, pretože zvýšený stres dopyt na kĺby, ktoré sprevádzajú vyššiu úroveň aktivity. Táto zvýšená dopyt môže stres rýchlo opotrebovávajú umelý kĺb.

Keď je operácia kĺbu najlepšie chirurgické možnosti?

Kĺbu chirurgie v ruke, je vynikajúcou voľbou pre liečbu artritídy z ruky v starších, minimum-aktivita pacientov a pre tých, ktorí s reumatoidnou artritídou. Kĺbu chirurgia môžu poskytnúť úľavu od bolesti, zvýšenie rozsahu pohybu prstom, a zlepšenie funkcií ruky.