Lekárstvo


Ako pacient zotaviť po artroskopii?

Ihneď po artroskopickej operácii, pacienti môžu byť ospalý, najmä ak celkovej anestézii bol použitý. Lieky sa podávajú na kontrolu bolesti v prípade potreby. Ak lokálne anestetikum bol použitý, tam môže byť žiadna bolesť vôbec bezprostredne po zákroku. Ak sa spinálnej alebo regionálnej anestézii bol použitý, tam môže byť necitlivosť a slabosť končatín, ktoré sa postupne riešia pred pacient je odoslaný domov.

Chirurgické rezy z artroskopia sú malé. Zvyčajne sa skladajú z niekoľkých 5 mm (1/4 palec) zárezy na oboch stranách kĺbu, ktoré sú oviazané po operácii. Obväz môže absorbovať niektoré tkanivá odvodnenie z týchto stránok rany. Obväz musí byť odstránené len pod vedením ošetrujúceho lekára alebo zdravotnej sestry. To by malo byť inak čo najviac v suchu počas niekoľkých prvých dní po operácii. Pacienti by mali informovať svojej ordinácii lekára okamžite, ak by vývoj nezvyčajné bolesti kĺbov, opuch, začervenanie alebo teplo, alebo ak sa zraniť zúčastňuje spoločného.

Za niekoľko dní po artroskopii, pacienti zvyčajne vyzvaní k odpočinku a povýšiť pri uplatňovaní spoločného sáčky s ľadom, aby sa minimalizovalo bolesť a opuch. Po operácii, cvičebný program je začal postupne, že posilňuje svaly v okolí kĺbu a bráni zjazveniu (kontraktúra) okolitých mäkkých tkanív. Cieľom je obnoviť stabilitu a pevnosť spoja rýchlo a bezpečne, pri predchádzaní stavať-up jazvy. Tento program je nevyhnutnou súčasťou procesu obnovy pre optimálny výsledok tohto postupu.