Lekárstvo


Hemodialyzačný, liečba zlyhania obličiek

Úvod do hemodialýzou

Hemodialýza je najbežnejší spôsob používaný na liečbu pokročilých a trvalé zlyhanie obličiek. Od roku 1960, pri hemodialýze najprv stal praktickú metódu liečby zlyhania obličiek, sme sa naučili veľa o tom, ako hemodialýzu, liečbu účinnejšie a minimalizovať nežiaduce účinky. V posledných rokoch, kompaktnejšie a jednoduchšie stroje dialýzy urobili domáce dialýze stále atraktívnejšie.

Ale aj lepšie postupy a zariadenia, hemodialýza je stále zložité a nepohodlné terapia, ktorá si vyžaduje koordinované úsilie zo svojho celého zdravotníckeho tímu, vrátane vášho nefrológom, dialyzačné sestra, dialyzačné technik, dietetika, a sociálna pracovníčka. Najdôležitejšie členovia vášho tímu zdravotnej starostlivosti sú Vám a Vašej rodine. Učením o svojej liečbe, môžete pracovať so svojím tímom zdravotnej starostlivosti, aby si najlepších možných výsledkov, a môžete viesť plný, aktívny život.

ak vaše obličky zlyhajú

Zdravé obličky čistiť krv odstránením prebytočnej tekutiny, minerály, a odpadov. Oni tiež hormóny, ktoré udržujú svoje kosti silné a krv zdravú. Keď obličky zlyhajú, škodlivý odpad sa hromadí v tele, Váš krvný tlak môže zvýšiť, a vaše telo si môže ponechať prebytočné tekutiny a dostatok červených krviniek. Keď toto sa stane, budete potrebovať lekárske ošetrenie nahradiť prácu svojho zlyhal obličiek.

Ako funguje hemodialýza

U hemodialyzovaných, Vaša krv je dovolené tiecť, pár uncí v čase, cez špeciálny filter, ktorý odstraňuje odpad a ďalšie tekutiny. Čistá krv je potom sa vrátil, aby vaše telo. Odstránenie škodlivých odpadov a ďalšie soli a tekutín pomáha kontrolovať krvný tlak a udržať správnu rovnováhu chemických látok, ako draslíka a sodíka v tele.

Jeden z najväčších úprav je potrebné vykonať pri spustení hemodialýza liečby je po striktné rozvrh. Väčšina pacientov ísť na kliniku-dialyzačné stredisko-trikrát týždenne po dobu 3 na 5 alebo viac hodín pri každej návšteve. Napríklad, môžete byť v pondelok-streda-piatok plánu alebo v utorok-štvrtok-sobota harmonogram. Môžete byť vyzvaní k výberu ráno, popoludní, alebo večerné smeny, v závislosti od dostupnosti a kapacity na dialyzačnej jednotku. Váš dialyzačné stredisko bude vysvetľovať možnosti pre plánovanie pravidelné ošetrenie.

Výskumníci skúmajú, či kratšie denných, alebo dlhšie sedenie vykonať cez noc, kým pacient spí, sú efektívnejšie pri odstraňovaní odpadu. Novšie stroje dialýzy, aby tieto alternatívy praktickejšie s domácou dialýzou. Ale federálna vláda zatiaľ stanovená politika platiť za viac ako tri hemodialýzy týždeň.

Niekoľko centier po celej krajine sa ľudia učia vykonávať vlastné Hemodialyzačný ošetrenie doma. Člena rodiny alebo priateľa, ktorý bude vaším pomocníkom, musí mať aj odbornú prípravu, ktorý zvyčajne trvá najmenej 4 na 6 týždňov. Domáce dialýza vám dáva väčšiu flexibilitu pri dialýze plánu. S domáce hemodialýza, čas na každom zasadnutí a počet sedení za týždeň sa môžu líšiť, ale musíte udržiavať pravidelný harmonogram tým, že sami dialýzou ošetrenia tak často, ako by ste prijať v dialyzačnej jednotku.