Lekárstvo


Aké sú príznaky vyrážky sumachu jedovatá?

Známky a príznaky sa týkajú tak citlivosť jednotlivca, rovnako ako závažnosť expozície. Zatiaľ čo viac než polovica ľudí, sú citlivé na sumachu jedovatá, a bude reagovať tým, že rozvíja charakteristické vyrážky, o 10%-15% obyvateľov je veľmi citlivé a môžu mať osobitne závažné príznaky, alebo sa objavia príznaky po veľmi miernej expozície.

Sumach jedovatá vyrážka začína zvyčajne jeden alebo dva dni po expozícii, napriek tomu, že oneskorenie medzi kontakt a jeho počiatok môže byť dlhšia, až na niekoľko dní. To môže viesť k nejasnostiam ohľadom kde sa expozície konala. Prvé príznaky vyrážky sú zakrivené línie červené, svrbenie kože alebo pľuzgiere. Tieto i naďalej objavovať na mnoho dní, dokonca až o dva až tri týždeň kvôli pomalej reakcii na vstrebáva urushiols a v závislosti na tom, koľko živice dotkla kože v danom mieste. To robí to zdá, ako by sa vyrážka je “šírenia,” Aj keď sa tekutina v blistroch je len súčasťou alergickej reakcie a neobsahuje žiadne chemické látky alebo baktérie. To tiež robí dojem, že tam môže ešte byť jedovatý brečtan v oblečení a / alebo na domáce zvieratá. I keď je to teoreticky možné, opakované umývanie týchto často produkuje žiadne zlepšenie.

V zriedkavých prípadoch, oči, dýchacích ciest, a pľúc, môže byť ovplyvnený, ak vystavená dymu zo spaľovania rastlín.

Poison Ivy nie je nákazlivá, ani z jednej osoby na niekoho iného, ani z jednej časti tela do inej.

Mnoho odkazov zdôrazňujú, že zvieratá môžu prenášať sumachu jedovatá živice. Nie je pochýb o tom to je pravda, ale jeho praktický význam môže byť obmedzená. Prvé známkou sumachu jedovatá, koniec koncov, je zvyčajne zakrivená línia vyrážka na koži. Ak váš pes má tvar zakrivené línie, Vaša sumachu jedovatá je väčšia pravdepodobnosť, že pochádzajú z kmeňových alebo listov, ktoré tiahol proti koži, nie je z vášho domáceho maznáčika.