Lekárstvo


Ako je možné kontaktovať s týmito sumachu jedovatá, dub, Sumach a zabrániť?

Poison Ivy a jeho príbuzní sú často skryté okrem iného vegetácie. Dokonca aj keď presne viete, ako vyzerajú, Je veľmi ťažké sa vyhnúť prichádzajúce do styku s nimi. Hoci na sebe dlhé nohavice a dlhé rukávy v teplom počasí môže byť nepríjemné, je dôležité, aby tak urobili, keď môžete byť v kontakte s rastlinami nevidíte, či ste zahradničení vo dvore alebo pešia v lese. Takzvaný “Ochranné krémy” môže pomôcť trochu, ale nie sú príliš účinné.

Pri vyťahovaní burinu, tých, ktorí môžu byť alergické by mali zabezpečiť, aby jedlo rukávy do rukavíc po celú dobu, Od rukávy majú tendenciu jazdiť po predlaktie a nechať zápästia a predlaktia vystavené. Vinyl rukavice neabsorbujú urushiol dobre a sú, preto, účinnejšie pre prevenciu ako textilný alebo kožené rukavice.

Ak si myslíte, že ste boli vystavení sumachu jedovatá, umyť pokožku studenou vodou čo najskôr. Po pol hodine, však, Toto je už pravdepodobne zabrániť reakciu. Ako bolo uvedené vyššie, umývanie domáce zvieratá a odevy môžu byť taktiež obmedzené Nápoveda.

Pokusy znecitlivit ľudí tým, že im sumachu jedovatá ústami alebo injekciou bol skúšaný v minulosti, ale ukázalo ako neefektívne a potenciálne nebezpečné.

Poison Ivy, Dub, a Sumac

* Mnohí ľudia sú citliví na vyrážky z jedu brečtanu, dub, a sumácia.
* SAP olej, volal urushiol, spôsobuje kožné vyrážky.
* Poison Ivy nie je nákazlivá.
* Umývanie mastné miazga z kože s vodou a mydlom okamžite môže pomôcť zabrániť vyrážka.
* Vyhnúť sa priamemu kontaktu s rastlinami môže zabrániť vyrážka.