Lekárstvo


Šupinatá škvrny na koži, ktorá nebola spôsobená infekciou – Kožné vyrážky

Šupinatý, svrbivé kožné náplastí často predstavujú jednu z podmienok uvedených ako ekzém.

Atopická dermatitída: Atopická dermatitída je možno najviac obyčajná forma ekzému. Jedná sa o dedičné kožný problém, ktorý často začína v detstve ako popraskané tváre a šupinaté škvrny na pokožke hlavy, zbrane, nohy, a trup. Neskôr v detstve, atopickej dermatitídy môžu mať vplyv na vnútorné aspekty lakte a kolená. Dospelí si atopickej dermatitídy na rukách, okolo viečka, na genitáliách, ako aj na organizmus ako celok.

Slovo dermatitída znamená zápal kože. Atopický odkazuje na choroby, ktoré môžu byť spojené s alergiami a majú tendenciu plynúť v rodinách. Atopický ochorenia patrí astma, alebo horúčka, a atopickej dermatitídy. In fact, Osoby môžu odkazovať sa na to, čo lekári zavolať ekzém as “alergVlastneožné.” In fact, však, Pacienti s atopickou dermatitídou môže mať alergie, ale vo väčšine prípadov atopickou dermatitídou sú samy o sebe nie sú alergickí.

Ekzém prichádza a odchádza na vlastnú rozvrh a nesúvisí s alergiou obvyklý podozrivé — potraviny, mydlá, a saponáty — , Ktoré môžu byť za vinu vzplanutia-. Väčšinou, meniace sa stravou a detergentov pomáha ekzému len veľmi málo.

Atopická dermatitída je často horší v zimných mesiacoch, , Keď je vzduch studený a suchý, tak, že časté umývanie môžu pokožku dráždiť a zhoršiť stav. Hoci pleť “suchý,” to naozaj nie je; to je zápal, a preto hydratačné sama nepomôže moc. Vyrážka niektorých pacientov s atopickou dermatitídou, však, sa stáva horšie v lete, kým iné skúsenosti žiadne významné sezónne výkyvy. Občas, ekzém môže byť obzvlášť znepokojujúce pre jednu alebo viac rokov, iba na veľké časti ustúpiť dlhšiu dobu potom, a vyžadujú len málo liečbu a pozornosť.

Skin postihnutých atopickým ekzémom sa stáva extrémne svrbivé a zapálené. To môže vyzerať červené, opuchnutý, a popraskané. V niektorých prípadoch, kože môže tiež plakať a kôry. To platí najmä u dojčiat a detí. Kvapalina, ktorá vyteká z tejto krusty často nie je nakazené; čo prichádza, je v tele normálne tkaniva tekutina. Liečba špecifických pre ekzém je užitočný, nie antibiotiká.