Lekárstvo


Šupinatá škvrny na koži vyrobené hubové alebo bakteriálne infekcie – Vyrážka

Keď sa infekcia objaví ako vyrážky, najčastejšie vinníkov sú huby alebo bakteriálne infekcie.

Plesňové infekcie: Plesňové infekcie sú pomerne časté, ale nezdá sa skoro tak často, ako exantémom na ekzém kategórii. Snáď najčastejšie diagnostickou chybu zo strany pacientov a non-dermatológie lekárov je takmer automaticky zavolať šupinatú vyrážku “huba.” Napríklad, niekto s niekoľkými šupinaté škvrny na zbrane, nohy, alebo trup je oveľa pravdepodobnejšie, že majú formu ekzému alebo dermatitídy, než skutočné kožného ochorenia (Zjednodušená termín pre plesne). Podobne, kvasnice sú botanicky vzťahujúce sa k hubám a môže spôsobiť kožné vyrážky. Títo inklinujú ovplyvniť záhyby kože (ako kože pod prsiami alebo slabinách). Vyzerajú ohnivo červené a majú pľuzgieriky na okrajoch. Ako je tomu v prípade kožného ochorenia, veľa vyrážky, ktoré sú viac ako ekzémy alebo podráždenie dostať označené “kvasinkovým infekciám.”

Huba a kvasinkových infekcií majú len málo spoločného s hygienickou — čistých ľudí si je, príliš. Napriek ich povesti, plesňové kožné vyrážky, ktoré sa bežne chytil od psov alebo iných zvierat, ani oni sú ľahko prenášajú v telocvičniach, sprchy, bazény, alebo šatne. Väčšinou, nie sú vysoko nákazlivé medzi ľudí, aby buď.

Liečba je zvyčajne jednoduché. Mnoho účinné antimykotické krémy možno zakúpiť v obchode liekov bez lekárskeho predpisu, vrátane 1% klotrimazol. (Lotrimin., Mycelex.) a 1% Terbinafín. (Lamisil). Keď sa tieto zlyhajú, predpis krémy ako econazole 1% (Econazole) a ketokonazol 2% (Nizoral) môže pomôcť. V rozsiahlych prípadoch, alebo ak ide o nechty, ústnej TerbinaLamisilamisil) môžu byť užitočné.

Ak huba bola opakovane liečení bez úspechu, Stojí za to zvažuje možnosť, že to bolo nikdy naozaj huby začať, ale skôr formu ekzému, ktoré by sa malo zaobchádzať úplne inak.

Bakteriálna infekcia: Medzi najčastejšie bakteriálne infekcie kože je impetigo. Impetigo je spôsobená Staph alebo strap zárodkov, a je oveľa častejšie u detí než u dospelých. Opäť, zlá hygiena hrá malú alebo žiadnu úlohu. Nepredpísané antibakteriálne krémy ako bacitracín (Neosporin) nie sú príliš účinné. Orálne antibiotiká alebo lieky na predpis-sila krémy ako Mupirocin (Bactroban.) sú zvyčajne potreba.