Lekárstvo


Ako je alopécia areata liečených?

V približne 50% pacientov, vlasy budú regrow do jedného roka bez liečby. Čím dlhšiu dobu, vypadávanie vlasov, menšia pravdepodobnosť, že vlasy budú regrow. Rôzne liečby môže byť súdený. Steroidné injekcie, krémy, a šampóny (ako clobetasol alebo fluocinonide) pre skalp boli použité na mnoho rokov. Iné lieky obsahujú minoxidil, dráždivých (anthralin alebo aktuálne uhoľný decht), a aktuálne imunoterapia (cyklosporín), z ktorých každý sa niekedy používajú v rôznych kombináciách.

Štúdie uverejnenej v časopise Archives of Dermatology (rokov. 134, 1998;1349-52) ukázalo účinnosť aromaterapia éterických olejov (cédrové drevo, levanduľa, tymian, a rozmarínom oleja) u niektorých pacientov. Podobne ako u mnohých chronických ochorení, pre ktoré neexistuje žiadny jednotlivý spôsob liečby, rôznych opravných prostriedkov, ktoré sú propagované v skutočnosti nemajú nijaký prínos. Nie je známa žiadna efektívna metóda prevencie, aj keď odstránenie emocionálneho stresu je pocit, byť užitočný. Žiadne lieky alebo starostlivosť o vlasy boli spojené s nástupom alopecia areata. Veľa výskum zostáva byť dokončený v tejto zložitej podmienky.

Ako je alopécia areata diagnostikovaná?

Charakteristický nález alopécia areata je výkričník vlasy. Tieto nezvyčajné chĺpky možno nájsť v oblastiach vypadávanie vlasov. Sú viditeľné ruky objektív najkratšia, vylomené chĺpky, ktoré sú užšie bližšie skalp (objavujú ako výkričník). Biopsia z pokožky hlavy je niekedy potrebné pre diagnózu.