Lekárstvo


Aké sú príznaky a symptómy thalassemias?

Známky a príznaky thalassemias sú kvôli nedostatku kyslíka v krvnom riečisku. K tomu dochádza preto, že telo nevytvára dostatok zdravých červených krviniek a hemoglobínu. Závažnosť príznakov závisí od závažnosti ochorenia.

Žiadne príznaky

Alpha thalasémií tiché dopravcovia vo všeobecnosti nemajú žiadne príznaky alebo symptómy ochorenia. To preto, že nedostatok bielkoviny alfa globínu je tak malý, že hemoglobín funguje normálne.

Mierna anémia

Ľudia, ktorí majú alfa alebo beta thalasémií vlastnosť môže mať miernu anémiu. Však, veľa ľudí s týmto typom talasemie nemajú žiadne príznaky alebo symptómy.

Mierna anémia môže cítiť unavený. To je často mylne považujú za železo-chudokrvnosť nedostatku.

Mierne až stredne anémie a ďalšie príznaky

Ľudia s beta thalasémií intermedia mať mierne až stredne anémie. Oni tiež môžu mať iné zdravotné problémy, ako:

* Spomalený rast a oneskorená puberta. Chudokrvnosť môže spomaliť dieťaťa rast a vývoj.

* Kostnej poruchy. Thalasémií môže kostnej drene (hubovitá materiálu vnútri kostí, ktorá robí krvinky) rozšíriť. To spôsobuje väčšie kosti, ako je obvyklé. Bones tiež môžu byť krehké a ľahko zlomiť.

* Rozšírené sleziny. Slezina je orgán, ktorý pomáha telu bojovať s infekciou a odstrániť nežiaduce materiál. Keď má človek thalasémií, slezina musia pracovať veľmi tvrdo. V dôsledku toho, sleziny sa stáva väčší, než je obvyklé. To je anémia horšie. Ak sleziny sa stáva príliš veľký, Je potrebné odstrániť.

Ťažká anémia a ďalším príznakom

Ľudia s ochorením hemoglobín H alebo beta thalasémií major (tiež volal Cooley je anémia) trpíte závažnou thalasémií. Príznaky a symptómy sa objavia počas prvých 2 rokov života. Môžu obsahovať ťažkú anémiu a ďalšie vážne zdravotné problémy, ako:

* Pale a apatický vzhľad

* Nechutenstvo

* Tmavý moč

* Spomalený rast a oneskorená puberta

* Žltačka (žltkastá farba kože alebo očného bielka)

* Zväčšená slezina, pečeň, a srdce

* Kostnej poruchy (najmä kosti v tvári)