Lekárstvo


Čo spôsobuje Hirschsprungova choroba?

Hirschsprungova choroba vyvinie, ako sa dieťa narodí. Normálne, nervové bunky rastú v detskej čreva čoskoro potom, čo dieťa začne rásť v lone. Tieto nervové bunky rastú nadol od hornej časti čreva až do konečníka. S chorobou Hirschsprungova, nervové bunky prestanú rásť skôr, než dosiahnu koniec.

Nikto nevie, prečo sa nervové bunky prestanú rast. Ale my vieme, že to nie je vina matky. Hirschsprungova choroba nie je spôsobená tým, čo matka, zatiaľ čo ona bola tehotná.

Niektoré deti s ochorením Hirschsprungovu majú iné zdravotné problémy, ako je Downov syndróm a ďalšie vzácne ochorenie.

Prečo Hirschsprungova choroba spôsobiť zápchu?

Normálne, svaly v čreve push stoličku k análnemu otvoru, kde stolica opustí telo. Špeciálna nervové bunky v čreve, tzv gangliové bunky, aby svaly push. Osoby s ochorením Hirschsprungovu nemá tieto nervové bunky v poslednej časti hrubého čreva.

Zdravé hrubé črevo: Nervové bunky sa vyskytujú v celej črevo.

Hirschsprungova choroba hrubého čreva: Nervové bunky chýba posledná časť tenkého čreva.

Obrázok Hirschsprungovu chorobu hrubého čreva

V osoby s ochorením Hirschsprungovu, zdravé svaly čreva push stoličku, kým nedorazia časť bez nervových buniek. V tomto bode, stolica zastaví pohybujúce. New stolice potom začne stack sa za to.

Niekedy gangliové bunky chýba z celého hrubého čreva a dokonca aj časti tenkého čreva pred tým, než. Keď chorá časť dosiahne alebo zahŕňa tenkého čreva, nazýva sa dlho-segment choroby. Keď chorá časť zahŕňa len časť hrubého čreva, to je tzv krátky-segment choroby.