Lekárstvo


Ako lekár zistiť, či Hirschsprungova choroba je problém?

Ak chcete zistiť, či osoba má Hirschsprungova choroba, Lekár sa jedna alebo viac testov:

* iriografie (BAR-ee-um EN-uh-Muh) x ray

* tlakomery (I-NOM-eh-strom)

* biopsia (BY-op-pozri)

Iriografie X Ray

X ray je čierna-a-biely obraz vnútri tela. Obraz je brať špeciálny stroj, ktorý používa malé množstvo radiácie. Pre iriografie x ray, lekár kladie bária cez ritný otvor do čreva pred fotografovaním. Bárium je tekutina, ktorá robí čreva ukázať lepšie na x ray.

V niektorých prípadoch, miesto bária inou kvapalinou, volal Gastrografin, môžu byť použité. Gastrografin je tiež niekedy používa v novorodencov majú prispieť k odstráneniu tvrdej prvú stoličku. Gastrografin spôsobí voda na odtiahnutie do čreva, a navyše voda zmierňuje stoličku.

V miestach, kde nervové bunky chýbajú, črevo vyzerá príliš úzky. Ak úzky hrubého čreva ukazuje na x ray, lekár vie, Hirschsprungova choroba môže byť problém. Viac testov pomôže lekárovi istí.

Iné testy na diagnostiku Hirschsprungova choroba je manometrie a biopsia:

Tlakomery

Lekár aktiváciu malý balónik vnútri konečníka. Normálne, análny sval uvoľní. Ak tomu tak nie je, Hirschsprungova choroba môže byť problém. Tento test sa najčastejšie vykonáva u starších detí a dospelých.

Biopsia

To je najpresnejší test pre chorobu Hirschsprungovu. Lekár odoberie a vyzerá na malý kúsok čreva pod mikroskopom. Ak nervové bunky chýbajú, Hirschsprungova choroba je problém.

Lekár môže vykonať jednu alebo všetky tieto testy. To záleží na dieťati.