Lekárstvo


Aká je liečba pre chorobu Hirschsprungovu??

Pull-cez chirurgia

Hirschsprungova choroba sa lieči chirurgia. Operácia sa nazýva nájdenie východiska prevádzku. Tam sú tri obyčajné spôsoby, ako urobiť nájdenie východiska, a oni sú povolaní Swenson, Soave, a Duhamel postupy. Každý z nich je urobiť trochu inak, ale všetky obsahujú vyberaní časť čreva, ktorá nefunguje a pripojenie zdravú časť, ktorá je ponechaná na konečníka. Po nájdenie východiska chirurgia, dieťa má pracovné čreva.

Pred operáciou: Chorých časti je časť čreva, ktorá nefunguje.

Krok 1: Lekár odoberie choré časti.

Krok 1: Lekár odoberie choré časti.

Krok 2: Zdravá časť je pripojená ku konečníku alebo riti.

Krok 2: Zdravá časť je pripojená ku konečníku alebo riti.

Kolostómiu a ileostomií

Často, nájdenie východiska možno urobiť hneď po stanovení diagnózy. Však, deti, ktoré boli veľmi chorý môže najprv potrebovať chirurgický zákrok s názvom stomické. Táto operácia pomáha dieťaťu získať zdravé predtým, než nájdenie východiska. Niektorí lekári sa stomické v každé dieťa pred tým nájdenie východiska.

V stomické, lekár vytiahne choré časti čreva. Potom lekár kusy malý otvor v detskej brucho. Diera sa nazýva stoma. Lekár spája hornej časti čreva sa stoma. Stolice opustí telo cez stoma, zatiaľ čo spodná časť čreva lieči. Stolička ide do vreca pripojenej na koži okolo stomie. Budete musieť prázdny Táto taška niekoľkokrát za deň.

Krok 1: Lekár sa z väčšiny o chorých časti čreva.
Krok 1: Lekár sa z väčšiny o chorých časti čreva.

Krok 2: Lekár prikladá zdravé časti čreva do stoma (diera v bruchu).
Krok 2: Lekár prikladá zdravé časti čreva do stoma

Ak lekár odstráni celé hrubé črevo a spája v tenkom čreve, aby stoma, Operácia sa nazýva ileostomie. Ak lekár ponecháva časť hrubého čreva a pripája, že na stoma, Operácia sa nazýva kolostómiu.

Neskôr, Lekár urobí nájdenie východiska. Lekár odpojí črevo od stoma a prikladá jej tesne nad konečníka. Stoma nie je potrebné žiadne ďalšie, takže lekár buď šije to počas chirurgického zákroku alebo čaká o 6 týždne, aby sa ubezpečil, že nájdenie východiska pracoval.