Lekárstvo


Čo je to atopický ekzém?

Atopická dermatitída je veľmi časté, často chronickej (dlho-trvajúce) kožné ochorenie, ktoré postihuje veľké percento svetovej populácie. To je tiež nazývané ekzém, dermatitída, alebo atopia. Najviac obyčajne, To môže byť myšlienka ako typ kožné alergie alebo citlivosti. Atopickej dermatitídy trojica patrí astma, alergie (alebo horúčka), a ekzém. Tam je známou dedičnú zložku choroby, a je videný viac v niektorých rodinách. Charakteristickými znakmi choroby patria kožné vyrážky a svrbenie.

Slovo “dermatitída” znamená zápal kože. “Atopický” odkazuje na choroby, ktoré sú dedičné, tendenciu plynúť v rodinách, a často sa vyskytujú spoločne. V atopickej dermatitídy, koža sa stáva extrémne svrbiaca a zapálená, spôsobuje sčervenanie, opuch, krakovanie, plač, krusty, a škálovanie. Suchá koža je veľmi časté sťažnosti a základné príčina niektoré typické príznaky vyrážky.

Hoci atopickej dermatitídy sa môže objaviť v každom veku, Najčastejšie postihuje dojčatá a malé deti. V niektorých prípadoch, Môže pretrvávať až do dospelosti, alebo vlastne prvá show až neskôr v živote. Veľký počet pacientov inklinujú mať dlhodobý kurz s rôznymi výkyvmi nahor i nadol. Väčšinou, tam sú doby, kedy choroba je horšia, volal exacerbácia alebo svetlice, ktoré nasleduje obdobie, kedy pleť zlepší alebo úplne objasnený, tzv remisia. Mnoho detí s atopickou dermatitídou vstúpiť do trvalej remisii ochorenia, keď zostarnú, aj keď ich koža môže zostať trochu suché a ľahko podráždená.

Viac faktorov, môže vyvolať alebo zhoršiť atopickej dermatitídy, vrátane suchú pokožku, sezónnej alergie, expozície drsné mydla a saponáty, nový skin produkty alebo krémy, a chladné počasie. Environmentálne faktory môžu aktivovať príznaky atopickej dermatitídy kedykoľvek v živote jednotlivcov, ktorí zdedili atopickej ochorenia vlastnosť.