Lekárstvo


Aké typy pieh existujú?

Existujú dva základné typy pieh: jednoduché pehy a úpal pieh. Jednoduché pehy sa zvyčajne tan, kolo, a malé — o veľkosti bežných stavebných klinec hlavu. Sunburn pehy sú často tmavšie, majú nepravidelné rozoklané hranice, a môže byť väčšie ako guma na gumovanie. Sunburn pehy sú častejšie na hornej časti chrbta a ramien, kde ľudia často dostať svoje najvážnejšie vysušenú pokožku.

Ephelides (osobitné: ephelis) je grécke slovo a lekársky termín pre Piha. Tento termín sa odkazuje na ploché škvrny, ktoré sú tan, ľahko červenkastého, alebo svetlo hnedé a zvyčajne sa vyskytujú v priebehu slnečného mesiacov. Oni sú najviac často nájdené na ľudí s ľahkou pleť, a v niektorých rodinách, sú dedičná (genetický) žíl. Ľudia s červenkasté vlasy a zelené oči, sú viac náchylní k týmto typom pieh. Nie. Únikom a k ochrane pred slnkom, vrátane pravidelné užívanie ochranu proti slnečnému žiareniu, môže prispieť k potlačeniu výskytu určitých typov pieh.

Lentigines (osobitné: lentigo) pochádza z latinského slova pre šošovky a je lekársky termín pre určité typy tmavšie pehy a úpal pieh. Lentigines inklinujú byť tmavšie, ako sú spoločné Piha a nie sú zvyčajne zmizne v zime. Tento druh spot je len lentigo simplex. Aj keď občas lentigines sú súčasťou zriedkavé genetické syndróm, z väčšej časti sú to len izolované a nedôležité spoty.