Lekárstvo


Ako rozvíjať pehy?

Pehy sú myšlienka vyvinúť v dôsledku kombinácie genetickej tendencie (dedičstva) a pobyt na slnku. Dvaja ľudia dostanú rovnaký slnku nemusí mať rovnakú šancu rozvíjať pieh. Prírodné slnečné svetlo a umelé opaľovanie svetla emitujú ultrafialové (UV) lúče. Po vydaní ultrafialovým lúčom, vonkajšej vrstvy kože (epidermis) zahusťuje a pigment-buniek produkujúcich (melanocyty) produkujú pigment melanín vo zvýšenej miere. (Táto produkcia melanínu môže v skutočnosti poskytnúť určitú ochranu proti budúcim slnku.)

Samozrejme, ľudia sa líšia veľa v ich reakcie na slnečné žiarenie. Ak chcete mať extrémny príklad, nie je pigmentácia na koži albín z dôvodu závady v melanínu metabolizmu. Na druhej strane, ľudia s tmavou pleťou, sú relatívne menej citlivé na slnku, ako fair-kože ľudí. Však, ľudia s tmavou pleťou nie sú úplne rezistentné na účinky slnka, a oni, príliš, sa môže stať opálený s dlhšom vystavení. Ľudia s blond alebo ryšavými vlasmi, svetle-farebné oči, a svetlou pleťou sú obzvlášť citlivé na škodlivé účinky UV žiarenia.

Bez ohľadu na farbu kože, freckling je spôsobené nerovnomerným rozdelením melanínového pigmentu v koži.. Piha je v podstate nič iného ako nezvyčajne ťažký uloženie melanín na jednom mieste v koži.