Lekárstvo


Aký je zdravotný význam pehy?

Pravda pehy predstavujú v podstate žiadne riziko poškodenia zdravia vo všetkých. Všetci sú úplne neškodné. Oni nie sú rakovinové a všeobecne nestanú rakovinové.

Zriedkavé obavy pehy môžu nastať, ak sú spojené s inými ochoreniami, ako je Xeroderma Pigmentosum a neurofibromatózy, alebo keď sú zamieňať s týmto, vážnejšie podmienky:

* Lentigo malígny (“malígny Piha”): To je nezvyčajné dosť povrchné rakoviny kože, ktoré zvyčajne dochádza na tvárach starších dospelých, ktorí mali v minulosti značné slnku. V priebehu mesiacov až rokov, Táto podmienka môže byť, ak nespracovaný, rozvinúť do viac agresívne malígne odroda s názvom lentigo malígny melanóm. Tam sú, samozrejme, mnoho stoviek obyčajných tváre pehy pre každého, kto je potenciálne malígny. Jednoduchý test-office tzv biopsia kože môže pomôcť diagnostikovať lentigo malígny.

* Melanóm: Táto veľmi nebezpečná forma rakoviny kože sa môžu objaviť aj u mladých ľudí a na časti tela, ktoré sú vystavené slnku-rovnako ako tie, ktoré sú chránené.. Kým presná príčina melanómu nie je úplne známa, ultrafialové lúče (predovšetkým UVA) Je známe, že hrať úlohu. Melanómy môžu vzniknúť z predtým normálneho krtka alebo pigmentové spot, ktorý bol prítomný po mnoho rokov alebo o celoživotnom. Melanómy môžu vzniknúť z úplne normálnu pleť bez zjavnej preexistujúci móle. V porovnaní s benígnou (noncancerous) pehy, melanómy, majú tendenciu byť väčšie, tmavšie, a majú viac nepravidelný farbu a tvar variácie.. Väčšina melanómy sú vlastne ploché, a ktorý nebol, pretože mnoho ľudí tendenciu nesprávne predpokladať.

* Bazaliom: Jedná sa o najčastejší typ rakoviny kože. Títo sú zvyčajne perleťový, ružové alebo červenkastá a môžu krvácať ľahko. Pigmentované bazaliom je druh bazálnej bunky, ktoré môžu byť zamenené za Piha, alebo seboroická keratóza pretože jeho hnedej alebo tmavej farby. Jednoduchý postup tzv biopsia kože môže pomôcť diagnostikovať tento rast.