Lekárstvo


Ako možno pehy považovať?

Niekoľko bezpečné a účinné metódy sú k dispozícii na pomoc zosvetliť alebo znížiť výskyt pieh: Často, viac alebo kombinácie liekov môžu byť potrebné na dosiahnutie najlepších výsledkov. Nie každý sa pleť zlepší s podobnými liečby a pehy ľahko opakovať s opakovanými expozíciami UV.

1. Bielenie alebo zoslabovanie krémy: Výrobky obsahujúce hydrochinónu a dojčiace kyseliny možno zakúpiť aj bez lekárskeho predpisu. Vyššia koncentrácia hydrochinónu (o 2%) lekárskeho predpisu,. Tieto produkty môžu pomôcť zosvetliť pehy, ak sú používané jednotne po dobu mesiacov. Bielenie alebo zoslabovanie krémy sú najúčinnejšie v kombinácii so Sun na zamedzenie a ochrane pred slnkom.

2. Retinoidov: Niekedy sa používa v spojení s inými bieliace krémy, Tretinoín (vitamín kyselina, Retine-A), Tazaroten (Tazorac), adapalene (Differin) takisto môže pomôcť uľahčiť pehy, keď dôsledne uplatňované po dobu niekoľkých mesiacov.

3. Kryochirurgie: Ľahké zmrazenie tekutým dusíkom v ordinácii lekára môže byť použitá na liečbu niektorých typov pieh. Nie všetky škvrny reagovať na zmrazenie alebo pálenie.

4. Laserové ošetrenie: Viac typov laserov môže pomôcť uľahčiť a znížiť výskyt pieh bezpečne a efektívne. Rovnako ako kryochirurgie, Ide o jednoduchý a bezpečný postup s vysokou úspešnosť a nízke riziko zjazvenie alebo zmena farby kože.

5. Photofacials alebo intenzívneho pulzného svetla liečby sú iné metódy na zmiernenie a odstránenie pieh. To nie je pravda, laserovú techniku, ale intenzívny zdroj svetla.

6. Chemickým peelingom môže pomôcť aj zosvetliť pehy a zlepšiť nepravidelná pigmentácia.

Hodnota pieh?

Niektorí ľudia majú radi svoje pehy, zatiaľ čo iné môžu byť viac obťažovať ich vzhľad. Kozmetické úpravy, na koži je častý požiadavka medzi ľuďmi s pehami. Na druhej strane, pehy sú žiaduce niektorými ľuďmi, ktorí majú radi špeciálny znak, alebo jedinečnosť týchto im.

Pehy môžu mať svoju hodnotu. Jedným z nich je v poézii. Napríklad, bez pieh, Oliver Wendell Holmes (1809-1894), Americký lekár, profesor, a literát, nemohol mať písomnú:

Jeho domov! Západné obrie úsmevy,
A twirls Fľakatý svete nájsť;
Táto malá škvrnka, Britské ostrovy? 'Tis, ale peha, nevadí, že.