Lekárstvo


Čo je to alternatívna medicína?

Alternatívna medicína je skupina diagnostických a terapeutických disciplín, ktoré sa používajú spoločne s konvenčná medicína. Príklad doplnkovou liečbou je použitie aromaterapia pomôcť zmierniť nepohodlie pacienta po operácii.

Komplementárne medicína sa zvyčajne neučia alebo sa používajú v západných lekárskych školách alebo v nemocniciach. Alternatívna medicína zahŕňa celý rad postupov a systémov zdravotnej starostlivosti, ktoré, z rôznych kultúrnych, sociálne, hospodársky, alebo vedeckých dôvodov, neboli prijaté do hlavného prúdu západnej medicíne.

Komplementárne medicína sa líši od alternatívnej medicíny. Vzhľadom k tomu, alternatívna medicína je používaný spolu s konvenčná medicína, alternatívnej medicíny je používaný v mieste konvenčnej medicíny. Príkladom alternatívne terapie používa špeciálnu diétu na liečbu rakoviny miesto podrobiť zákroku, žiarenie, alebo chemoterapie, ktorá bola odporučená lekárom.

Doplnková a alternatívnej medicíny (CAM) môže zahŕňať nasledujúce:

* akupunktúra,
* Alexander technika,
* aromaterapia,
* Ayurveda (Ajurvédske medicíny),
* biofeedback,
* chiropraxe lekárstvo,
* diétna liečba,
* bylinkárstvo,
* holistického ošetrovateľstva,
* homeopatie,
* hypnózy,
* masážne terapia,
* rozjímanie,
* prírodnej medicíny,
* Nutričné terapia,
* osteopathic manipulatívne terapiu (OMT),
* Qi gong (vnútorné a vonkajšie Qiging),
* reflexológia,
* Reiki,
* duchovné liečenie,
* Tai Chi,
* Tradičná čínska medicína (TCM), a
* jóga.

Čo je to alternatívnej medicíny?

Alternatívna medicína praktiky sú použité namiesto štandardných liečebné. Alternatívna medicína sa líši od komplementárne medicíny, ktorá má za cieľ sprevádzať, nie je nahradiť, štandard lekárskej praxe. Alternatívne lekárskej praxe sú všeobecne nie uznaný lekárskej komunite ako štandardné alebo konvenčné lekárskych prístupov.

Alternatívna medicína zahŕňa doplnky stravy, megadose vitamíny, bylinné prípravky, špeciálna čaju, masážne terapia, magnet terapia, a duchovné liečenie.