Lekárstvo


Čo sú komplementárne a alternatívnej medicíny terapia?

Doplnková a alternatívna medicína terapie sa delí na päť hlavných kategórií, alebo domény:

1. Alternatívne Medical Systems

Alternatívne zdravotnícke systémy sú postavené na kompletné systémy teórie a praxe. Často, Tieto systémy sa vyvinuli a na rozdiel od predtým než konvenčné lekárske prístup používaný v Spojených štátoch. Príklady alternatívnych zdravotníckych systémov, ktoré sa vyvinuli v západných kultúrach patrí homeopatické lieky a prírodne medicína. Príklady systémov, ktoré sa vyvinuli v non-západnej kultúry sú tradičnou čínskou medicínou a Ayurveda.

2. Mind-Body intervencie

Myseľ-telo liek používa rôzne techniky určené na zvýšenie mysli schopnosť ovplyvniť telesné funkcie a príznakov. Niektoré techniky, ktoré boli považované za CAM v minulosti stali bežnej (napríklad, záujmových skupín pacientov a kognitívno-behaviorálna terapia). Ostatné myseľ-telo techniky, sú stále považované CAM, vrátane meditácie, modlitba, duševné uzdravenie, a liečebných postupov, ktoré využívajú tvorivú odbytiská, ako je umenie, hudba, alebo tanečné.

3. Biologicky terapia

Biologicky terapia v používaní látok CAM nachádza v prírode, ako sú byliny, potraviny, a vitamíny. Niektoré príklady zahŕňajú doplnky stravy,3 bylinné produkty, a používanie iných takzvaný prirodzený, ale zatiaľ vedecky podložené terapia (napríklad, pomocou žraločí chrupavky na liečbu rakoviny).

4. Manipulatívne a Body-metódy založené na

Manipulatívne a telo-založené metódy v CAM sú založené na manipuláciu a / alebo pohybom jednej alebo viacerých častí tela. Niektoré príklady zahŕňajú chiropraxe alebo osteopathic manipulácia, a masážne.

5. Energia terapia

Energia terapia zahŕňajú využitie energie poľa. Sú dva typy:

* Biopoľa terapie sú určené ovplyvniť energetické pole, ktorá údajne obklopujú a prenikajú do ľudského tela. Existencia takýchto oblastiach nebola doteraz vedecky dokázaná. Niektoré formy energie terapia manipulovať biofields použitím tlaku a / alebo manipulácia subjekt tým, že sa ruky, alebo prostredníctvom, týchto oblastiach. Príklady zahŕňajú qi gong, Reiki, a Terapeutické Touch.
* Bioelektromagnetických-terapia zahŕňať nekonvenčné využitie elektromagnetických polí, napríklad pulzné pole, magnetické pole, alebo striedavý prúd-alebo priamy-prúdové pole.