Lekárstvo


Aké sú horúce záblesky?

Hot blesky sú skúsení mnohé ženy, ale nie všetky ženy podstupujúci menopauze skúsenosti horúcej záblesky. Hot Flash je pocit tepla, ktorý sa šíri po celom tele, ale je často najviac pociťovala v oblasti hlavy a krku regióny. Hot blesky môžu byť sprevádzané potenie alebo sčervenanie. Hot blesky zvyčajne trvajú od 30 sekúnd do niekoľkých minút. Hoci presná príčina návaly horúčavy, nie je úplne známy, návaly horúčavy sú myšlienka byť kvôli kombináciu hormonálnej a biochemické výkyvy priviedol na klesajúcej hladiny estrogénov.

Návaly horúčavy sa vyskytujú až u 40% pravidelne menštruujúce ženy vo svojich štyridsiatych rokoch, tak oni často začať pred menštruačné nezrovnalosti charakteristické menopauzy dokonca začať. Asi 80% žien bude ukončený s návaly horúčavy po piatich rokoch. Niekedy (okolo 10% žien), návaly horúčavy môže trvať tak dlho, ako 10 rokov.

Niekedy horúce záblesky sú sprevádzané nočné potenie (epizódy prudkom potenie v noci). To môže viesť k prebudeniu a ťažkosti zaspať znova, výsledkom unrefreshing spánku a denný únavou.

menopauza a návaly horúčavy

Ženy často pýtajú, aké príznaky môžu očakávať v priebehu menopauzy. V skutočnosti, každá žena vníma inak menopauze. Zatiaľ čo jedna žena, je isté, že nespavosť je príznakom menopauzy pre ňu, iný je isté, že kĺbov sú jej hlavný príznak menopauzy. Lekári nie sú ani schopní povedať, ženy, čo očakávať, pretože výskum príznaky menopauzy zatiaľ stanovená, ako menopauze spôsobí mnoho z jeho symptómov. Napríklad, lekárska veda nemôže vysvetliť, ako klesajúci hladiny hormónov v menopauze môže spôsobiť kĺbov.

Menopauza nie je choroba, ale prirodzený prechod, Avšak mnoho príznaky menopauzy tiež môžu byť spôsobené chorobou. Nie sme vždy určité, ktoré príznaky sú dôsledkom menopauzy, a ženy sa líšia v ich príznaky. Ako, potom, máme rozhodnúť, kedy žien podstupujúcich liečbu menopauzy potrebujú v prvom rade? Rovnaký vzor návaly horúčavy v dvoch rôznych žien môže mať veľmi odlišné psychologický dosah. Pre jednu ženu, môžu narušiť jej každodenné fungovanie významne, ale aj pre ďalšie, sotva môžu byť obtiaž.