Lekárstvo


Alternatívy pre liečbu návalov

* Každá žena skúsenosti menopauza inak. Zaobchádzanie, v prípade potreby, smeruje predovšetkým príznaky, ktoré sú prítomné.

* Hot blesky sú skúsení veľa, ale nie všetky ženy podstupujúci menopauze. Hot Flash je pocit tepla, niekedy spojené s návaly horúčavy, , Ktorý sa šíri po celom tele a môže byť sprevádzaná potením.

* Často to nie je jednoduché určiť, či daný symptóm je kvôli menopauze. Lekár by mal byť prerokovaný s príznakmi, ktoré sú nové alebo neznáme príčiny.

* Zatiaľ čo “natural” menopauzy prostriedok môže byť účinná, je nedostatok výskumu v oblasti bezpečnosti a účinnosti mnohé z týchto opravných prostriedkov. Nežiaduce účinky na predpis opravné prostriedky sú vo všeobecnosti lepšie chápať ako Over-Thprírodnéač lieky a “natural” liečby alebo nápravných opatrení.

* Najúčinnejšia liečba pre horúce záblesky je estrogén. Však, riziká a prínosy tejto liečby je potrebné starostlivo zvážiť ženu a jej lekára.

* Iné lieky na predpis, vrátane SSRI, môžu byť tiež účinné pri úľave horúcej záblesky.

* Non-liekov na predpis, ktoré boli použité na liečbu horúcej záblesky sú fytoestrogény (rastlinné estrogény), čierna cohosh, a vitamín E. Však, štúdie, ktoré dokazujú, že ich účinnosť a dlhodobý bezpečnosti sú neúplné alebo nedostatočné.