Lekárstvo


Ako sa zaobchádza suché socket?

Môžete sa nesteroidné lieky ako je aspirín alebo ibuprofen zmierniť nepohodlie. Niekedy tieto Over-The-čítač lieky nestačí na zmiernenie bolesti. Keď to je v prípade, Lekár vám môže predpísať silnejšie lieky alebo vám nervový blok.

Váš zubný lekár bude čistiť zub socket, odstránenie akejkoľvek nečistoty z otvoru, a potom vyplňte zásuvky s liečivého kúsok gázy alebo špeciálnu pastou pre podporu hojenia. Budete pravdepodobne musieť vrátiť do ordinácie denne obliekanie zmeny až do zásuvky začne uzdravovať a vaša bolesť zmenšuje.

Váš zubný lekár môže predpísať antibiotiká, aby sa zabránilo socket nezanítilo. K starostlivosti o suchú socket doma, Váš zubár môže odporučiť, aby ste sa opláchne slanou vodou alebo špeciálny ústnu vodu každý deň.

Váš zubný lekár bude čakať, až suché socket uzdravil — čo môže trvať až dva týždne — Pred uvedením zubných implantátov.

Čo môžem urobiť, aby sa zabránilo suché socket?

Pretože fajčenie je veľký rizikový faktor pre suché socket, vyhnúť sa cigariet, cigary, a akékoľvek iné tabakové výrobky na jeden deň alebo tak pred operáciou. Ak budete mať antikoncepčné pilulky, opýtajte sa svojho zubára o vykonanie ťažby v deň, kedy ste získali najnižšiu dávku estrogénu, pretože hormón môže ovplyvniť schopnosť zrážania krvi. Tiež, poraďte sa so svojím zubným lekárom o iné lieky, ktoré užívate, ktoré môžu narušiť normálne zrážanie krvi.