Lekárstvo


Aké sú príznaky Alzheimerovej choroby?

Nástup Alzheimerovej choroby je zvyčajne postupné, a to je pomaly progresívna. Problémy s pamäťou, že rodinní príslušníci pôvodne odmietol ako “normálnou súčasťou starnutia” sa v spätnom pohľade uviedla rodina byť prvou fázou Alzheimerovej choroby. Keď sa pamäť a ďalšie problémy s myslením začať dôsledne ovplyvniť bežnú úroveň fungovania; rodiny začnú sa domnievať, že niečo viac, než “normálne starnutie” sa deje.

Problémy pamäte, najmä pokiaľ ide o nedávne udalosti (krátkodobý pamäte) sú spoločné čoskoro v priebehu Alzheimerovej choroby. Napríklad, osoba môže, opakovane, zabudol vypnúť žehličku, prípadne spomenúť, ktoré z rannej lieky boli vzaté. Mierne zmeny osobnosti, ako menej spontánnosti, apatia, a sklon k odstúpeniu od sociálnej interakcie, môže dôjsť na začiatku choroby.

Ako choroba postupuje, problémy v abstraktné myslenie a iných práv duševného funkcie rozvíjať. Osoba môže začať mať problémy s číslami pri práci na účty, s pochopením toho, čo sa čítať, alebo s organizáciou pracovného dňa. Ďalšie poruchy v správaní a vzhľad môže tiež byť videný v tomto okamihu, ako agitácia, popudlivosť, hádavosť, a klesajúca schopnosť vhodne oblečení.

Neskôr v priebehu ochorenia, postihnutých jedincov sa môže stať sa zmätený a dezorientovaný čo mesiac alebo rok to je, byť schopný opísať presne, kde žijú, alebo nebude schopná názov miesta navštevujú. Nakoniec, pacienti môžu blúdiť, byť schopný zapojiť sa do konverzácie, bludný v nálade, nekooperativní, a stratiť močového mechúra a čriev kontrolné. V neskorých štádiách ochorenia, osoby sa môžu stať úplne neschopné sa starať o seba. Smrť potom môžu nasledovať, snáď na zápal pľúc alebo nejaký iný problém, ktorý sa vyskytuje v silne zhoršila štátoch zdravie. Tí, ktorí vyvíjajú poruchy neskôr v živote častejšie umierajú na iné choroby (ako sú srdcové choroby) skôr než ako dôsledok Alzheimerovej choroby.