Lekárstvo


Desať varovné príznaky Alzheimerovej choroby

Alzheimerova choroba združenia vyvinula nasledujúci zoznam varovných príznakov, ktoré zahŕňajú spoločné symptómy Alzheimerovej choroby. Jedinci, ktorí vykazujú niektoré z týchto príznakov, mali by ste vidieť lekár pre úplné vyhodnotenie.

1. Strata pamäti

2. Obtiažnosť vykonávanie známych úloh

3. Problémy s jazykom

4. Dezorientácia v čase a priestore

5. Zlá alebo zníženie rozsudku

6. Problémy s abstraktným myslením

7. Dávanie na zlé veci

8. Zmeny v nálade alebo správaní

9. Zmeny v osobnosti

10. Strata iniciatívy

Je normálne, že niektoré druhy pamäte, ako je schopnosť zapamätať si zoznamy slov, k poklesu s normálnou starnutia. Vlastne, normálnych jedincov 50 rokov si spomínate len asi 60% čo najviac bodov na niektoré druhy pamäťových testoch ako jednotlivci 20 rokov. Okrem toho, každý zabudne, a každý 20 rok starý, je dobre vedomý aj niekoľkokrát on alebo ona nemohla prísť na odpoveď na test, ktorý on alebo ona kedysi poznali. Takmer žiadna 20 let starosti, keď mu niečo zabudne, že on / ona má ‘skorých štádiách Alzheimerovej choroby,’ keďže, individuálne 50 alebo 60 rokov s niekoľkými výpadkami pamäte môžu obávať, že majú ‘skorých štádiách Alzheimerovej choroby.’

Mierna kognitívne poruchou

Kritériá pre demencie sú konzervatívne znamená, že pacient musel mať značný pokles vo schopnosti myslieť pred diagnózou demencia je vhodné. Progresie Alzheimerovej choroby je tak zákerné a pomaly, aby pacienti prechádzajú obdobia poklesu, keď ich pamäť je jednoznačne horšia než jeho predvolené, napriek tomu stále nespĺňajú kritériá pre demencii. Toto prechodné syndróm sa nazýva mierne kognitívne postihnutie (MCI). Jednotlivcom postihnutým s MCI majú kognitívne poruchou, ktorá je demonštrovaná na formálne neuropsychologické vyšetrenia, ale je stále schopný fungovať dobre. Formálne neuropsychologické vyšetrenia zvyčajne znamená, že pacient je spravovaný batériu štandardizovaných testov pamäte a myslenia. Niektoré z týchto testov sú niečo ako IQ testy sme sa mohli v škole. Keď sa tieto testy boli vyvinuté boli podávané stovky či tisíce ľudí, takže sú k dispozícii štatistiky povedať, ako osoby skóre porovnáva na vzorky zdravých osôb rovnakého veku. Ak osoba, skóre v hornej časti 50%, To znamená, že on alebo ona lepšia ako minimálne 50% ostatných bežných ľudí, ktorí sa test. Osoby s nižšie skóre – často v spodnej časti 7% – sa považujú za MCI.

Existuje niekoľko foriem MCI. Snáď najviac obyčajný je spojená s poškodením v pamäti, ale nie v schopnosti plánovať a dôvod. Osoby s týmto typom tzv “amnestic MCI” (amnestic pochádza z “amnézia” a znamená bez pamäti) majú vysoké riziko vzniku Alzheimerovej choroby v priebehu niekoľkých najbližších rokov. Osoby s dochovaným pamäte, ale poškodením odôvodnenie rozsudku alebo poruchou (volať non-amnestic MCI) majú nižšie riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

Ako liečbu sú vyvíjané, že znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby alebo spomaliť jej rýchlosť progresie (v júni 2007, žiadne také lieky bola schválená FDA), uznanie amnestic MCI bude čoraz dôležitejšie. Predpokladá sa, že lieky budú vytvorené, že bude spomaľovať rýchlosť progresie MCI na Alzheimerovu chorobu, alebo úplne zabrániť vzniku Alzheimerovej choroby.