Lekárstvo


Aká je prognóza pre osoby s Alzheimerovou chorobou?

Alzheimerova choroba je trvalo progresívne. Rôzne štúdie uvádza, že Alzheimerova choroba postupuje počas dvoch až 25 rokov sa u väčšiny pacientov v ôsmich až 15 rok rozsah. Avšak, stanovuje, kedy Alzheimerova choroba začína, najmä v retrospektíve, môže byť veľmi ťažké. Pacienti zvyčajne neumierajú priamo od Alzheimerovej choroby. Umierajú preto, že majú ťažkosti s prehĺtaním alebo chôdzu a tieto zmeny uskutočniť ohromujúci infekcie, ako je zápal pľúc, oveľa častejšie.

Väčšina osôb s Alzheimerovou chorobou môže zostať doma tak dlho, ako niektorí pomoc je poskytovaná iní ako choroba postupuje. Navyše, počas veľa z priebehu choroby, jednotlivcami zachovať kapacitu pre dávanie a prijímanie lásky, Zdieľanie teplé medziľudské vzťahy, a účasť na rôznych zmysluplnú činností s rodinou a priateľmi.

Osoba s Alzheimerovou chorobou už nemusia byť schopní urobiť matematický, ale napriek tomu môže byť schopný prečítať časopis s potešením. Hra na klavír sa môže stať príliš stresujúce tvárou v tvár rastúcej chýb, ale spievať spolu s ostatnými, môžu byť stále vyhovuje. Šachovnice môže byť kladený ďaleko, ale hrať tenis ešte môže byť zábavná. Teda, Cez mnoho rozčuľujúce okamihy života pacientov s Alzheimerovou chorobou a ich rodinám, veľa príležitostí zostáva pozitívna interakcia. Výzva, frustrácie, blízkosť, indikuje, teplo, smútok, a spokojnosti môže mať skúsenosti tých, ktorí pracujú na pomoc osobe s Alzheimerovou chorobou. Pre viac, prečítajte si prosím ošetrujúce a Alzheimerovej choroby: Ošetrujúce Výzvy články.

Reakcie pacienta s Alzheimerovou chorobou, na choroby a jeho schopnosť vyrovnať sa s tým tiež líšia, a môže závisieť od takých faktorov, ako celoživotné osobnostné vzory a povahe a závažnosti napätie v bezprostrednom okolí. Depresia, závažné znepokojenie, paranoja, alebo bludy môžu sprevádzať alebo v dôsledku choroby, ale tieto podmienky môžu byť často zlepšiť vhodným ošetrenie. Hoci nie je tam žiadny liek na Alzheimerovu chorobu, liečby sú k dispozícii na zmiernenie mnohých príznaky, ktoré spôsobujú utrpenie.