Lekárstvo


Čo spôsobuje amblyopia?

Amblyopia sa zvyčajne začína, keď jedno oko má omnoho lepšie zameranie ako druhé oko. Napríklad, jedno oko by mohlo byť veľmi krátkozraký, alebo majú veľa astigmatizmu , kým druhý nie. Ak je mozgu dieťaťa konfrontovaný ako s rozmazaný obraz a jasný obraz, to začne ignorovať rozmazaný obraz. Pokiaľ to ide o mesiace či roky, videnie do očí, že vidí rozmazaný obraz začne zhoršovať ešte viac. Ďalším možným výsledkom mozgu ignorovanie zle fungujúce oko je zmena vo vyrovnaní očí, sa zle vidí oko otáčania dovnútra alebo von. To je dôvod, prečo sa niekedy nazýva amblyopia “lenivé oko.”

Ďalšou formou lenivé oko, ktoré môžu spôsobiť amblyopia sa nazýva Strabizmus. Strabizmus alebo očné posunutie bránia oči od zamerania spolu na obrázok. To môže spôsobiť dvojité videnie. V rámci boja s touto, mozgu dieťaťa zvyčajne rozhodne ignorovať obraz z odchýlil oko, spôsobujúce videnie v tomto oku nakoniec zhoršovať.

Ostatné deti nemôžu vidieť dobre v jednom oku, pretože tam niečo blokuje svetlo zo dostať cez. To môže byť spôsobené, Medzi ďalšie príčiny, do šedého zákalu, alebo malé množstvo krvi alebo iného materiálu v zadnej časti oka.

Ako sa amblyopia diagnostikovaná?

Vášho dieťaťa pediatrom alebo vízia program v škole bude kontrolovať tri aspekty vášho dieťaťa zdravie očí:

1. , Že vaše dieťa oči nechať svetlo celú cestu cez
2. Že obe oči vidieť rovnako dobre
3. Že oči sa pohybujú bežne.

Ak tam je problém v žiadnej z týchto troch oblastí, pediatra alebo školské zdravotná sestra môže odporučiť návštevu očného lekára.