Lekárstvo


Ako sa amblyopia liečiť?

Najbežnejšou liečba tupozrakosti je sila mozgu začať používať “zlý” oko tým, že oprava na “dobrý” oko. Najprv, dieťa bude mať pevný čas vidieť sa len slabšie oko. Však, Je veľmi dôležité, aby Vaše dieťa nosiť náplasť usilovne, pretože to nakoniec zlepší videnie. To môže trvať týždne, mesiacov, alebo dokonca rok pre oko k zlepšeniu videnia.

Ako dieťa drží iba pomocou oka s amblyopia, jeho videnie bude aj naďalej zlepšovať. Potom, čo lekár určí, že vízia je späť do normálneho, Vaše dieťa nebude musieť nosiť náplasť. V prípade miernej amblyopia, Lekár môže odporučiť použitie očných kvapiek s názvom atropín v “dobrý” oko miesto opravy. Atropín znemožňuje, aby oko sústrediť close-up, núti “zlý” oko urobiť väčšinu práce, zatiaľ čo dieťa hrá s hračkami, Jesť, kreslenie alebo čítanie.

Ak existuje niečo, čo blokuje svetlo dostali do oka, Lekár môže odporučiť chirurgické odstránenie upchania. Ak Strabizmus bráni oči od pohybujúce sa spolu správne, Váš lekár vám môže odporučiť operáciu svalov oka. A ak sa zameraním na jedného oka je veľmi odlišný od ostatných, okuliare alebo kontaktné šošovky môžu byť potrebné.