Lekárstvo


Aké sú príznaky amenorea?

Primárny alebo sekundárny amenorea (príslušne) je považovaný za toho, keď dievča má:

* nevyvíjal menštruácie podľa veku 16; alebo

* žena, ktorá bola už predtým menštruačný cyklus sa zastaví s menštruácia na tri cykly v rade, alebo po dobu šiestich mesiacov alebo viac, a nie je tehotná.

Ďalšími príznakmi a príznaky môžu byť prítomné, , Ktoré sú veľmi premenlivé a závisí na základnej príčine amenorea. Napríklad, príznaky hormonálna nerovnováha alebo mužského hormónu nadbytok môže zahŕňať nepravidelné menštruácie, nežiaduce rast vlasov, prehĺbenie hlasu, a akné. Zvýšené hladiny prolaktínu ako príčina amenorea môže vyústiť v galaktorea (mliečnu výtok z bradavky, ktoré nesúvisia s normálnou dojčenia).

Ako sa amenorea diagnostikovaná?

Diagnóza amenorea vyžaduje starostlivé lekárske histórii dokumentu prítomnosť amenorea, rovnako ako akékoľvek iné koexistujúce ochorenie, ktoré môžu byť príčinou amenorea. Fyzikálne vyšetrenie, vrátane panvovej vyšetrenie sa vykonáva tiež.

V závislosti na výsledkoch anamnéza a fyzikálne vyšetrenie ďalšie diagnostické testy, môže nariadiť. Krvné testy sa môže nariadiť preveriť úroveň ovariálnej, hypofýzy, a hormóny štítnej žľazy. Tieto testy môžu zahŕňať merania prolaktínu, vačok-stimulovať hormón (FSA), estrogén, thyrotropin, dehydroepiandrosterone sulfát (DHEA-S), a testosterónu. U niektorých jedincov, tehotenský test je prvá skúška vykonaná.

Zobrazovacie štúdie, ako je ultrazvuk, Röntgen, a CT alebo MRI skenovania môže byť tiež odporučil v niektorých jedincov pomôcť stanoviť príčinu amenorea.