Lekárstvo


Aká je liečba pre amenorea?

Liečba primárnej a sekundárnej amenorea je určená presná príčina amenorea. Liečba cieľov možno zmierniť príznaky hormonálnej nerovnováhy, vytvoriť menštruácie, prevencia komplikácií spojených s amenorea, a / alebo na dosiahnutie plodnosti, aj keď nie všetky z týchto cieľov môže byť dosiahnutá v každom prípade.

V prípadoch, keď genetické či anatomických abnormalít sú príčinou amenorea (typicky primárna amenorea), Operácia môže byť odporučené, aby správne anatomické abnormality.

Hypotalamu amenorea, ktorá je v súvislosti s chudnutie, nadmerné cvičenie, fyzické choroby, alebo emocionálny stres môže typicky byť opravené tým, že rieši základné príčiny. Napríklad, priberaniu na váhe a zníženie intenzity cvičenia je obvykle obnoviť menštruácie u žien, ktoré sa vyvinuli amenorea kvôli chudnutie, alebo príliš intenzívne cvičenie, príslušne, ktorí nemajú ďalšie príčiny amenorea. V niektorých prípadoch, nutričné poradenstvo, môže byť prínosom.

V predčasné zlyhanie vaječníkov, hormonálna liečba môže byť odporučená ako sa vyhnúť nepríjemné príznaky estrogén vyčerpania, rovnako ako prevencia komplikácií (pozri nižšie) nízke hladiny estrogénu, ako je osteoporóza. To sa môže skladať z orálnej antikoncepčné tabletky pre tie ženy, ktoré nechcú tehotenstvo alebo alternatívne estrogén a progesterón lieky. Kým postmenopauzálnej hormonálnej terapie bola spojená s určitými zdravotnými rizikami u starších žien, mladšie ženy s predčasným ovariálnym zlyhaním môžu mať prospech z tejto liečby, aby sa zabránilo úbytku kosti.

Ženy s PCOS (syndróm polycystických ovárií) môžu mať prospech z liečby, ktoré znižujú úroveň alebo činnosť mužských hormónov, alebo androgény.

Agonista dopamínu, lieky, ako sú bromokriptínu (Parlodel.) môže viesť k zníženiu zvýšenej hladiny prolaktínu, , Ktoré môžu byť zodpovedné za nedostavenie sa menštruácia. Teda, lieky hladiny môžu byť upravené osoby lekár v prípade potreby.

Asistovanej reprodukcie a správy gonadotropín liekov (lieky, ktoré stimulujú folikulov vo vaječníkoch zrenia) môžu byť vhodné pre ženy s niektorými typmi amenorea, ktorí sa chcú pokúsiť otehotnieť.

Zatiaľ čo veľa firiem a jednotlivcov na trh bylinné terapie ako liečba pre amenorea, žiadna z nich presvedčivo ukázali byť prínosom. Bylinné liečby nie sú regulované zo strany USA. FDA a kvalitu rastlinných prípravkov nie je testovaná. Bylinné boli spojené so závažnými a dokonca fatálne vedľajšie účinky v ojedinelých prípadoch, a niektoré prípravky, bolo preukázané, že majú vysoký obsah toxínov. Než sa rozhodnete, aby fyzické alebo zjednaniu nápravy pre amenorea, je múdre hľadať radu svojho lekára zdravotnej starostlivosti.