Lekárstvo


Aké sú komplikácie amenorea?

Neplodnosť je výrazne skomplikovalo amenorea u žien, ktorí si želajú otehotnieť. Osteopénie (zníženie hustoty kostného tkaniva) alebo osteoporóza je komplikácií nízke hladiny estrogénu, ktoré sa môžu vyskytnúť s predĺženým amenorea. Iné komplikácie amenorea závisí na základnej príčine amenorea.

Môže amenorea predísť?

Amenorea je symptóm, a nie choroba sama o sebe. Preto, amenorea dá zabrániť len do tej miery, že príčinou môže byť zabránené. Napríklad, amenorea, ktorá vyplýva z genetických alebo vrodených podmienok nedá zabrániť. Na druhej strane, amenorea, ktorá vyplýva z vlastnej-uloženej prísnej diéty alebo intenzívne cvičenie je zvyčajne predchádzať.

Kedy by som mal vyhľadať lekársku starostlivosť pre amenorea?

Je vždy vhodné, aby vyhľadali lekársku pomoc pre amenorea. Amenorea, ktorá nie je v súvislosti s tehotenstvom alebo menopauzální prechod (čase, keď nedošlo k menštruácie pre 12 po sebe idúcich mesiacov a žiadne iné biologické alebo fyziologické príčiny môžu byť identifikované, a žena je na konci svojich biologických-určuje rokov plodnom) by mala byť ďalej skúmaná vylúčiť závažné podmienky, ktoré môžu mať za následok amenorea.