Lekárstvo


Čo spôsobuje Chagasova choroba?

Chagasova choroba je spôsobená prvokom Trypanosoma cruzi s názvom Parazit. Infekcie ľudí dochádza pri hmyzom (hlavne Triatominae alebo bozkávanie chyby, člen rodiny Reduviidae a niekedy odkazoval sa na ako reduviid chyby) Vklady výkaly, ktorý obsahuje parazitmi na ľudskej koži. Parazitov zadajte cicavčie (ľudský) hostiteľa cez chyba kousnuti, alebo prerušenie v koži alebo spojivky. Príležitostne, parazitov zadať cez slizničné bunky pri požití alebo vdýchnutí. Bugs často ukladajú výkaly v blízkosti očí a pier; keď parazitov do kože, opuch a začervenanie (chagoma) často vyvinú. Termín “bozkávanie chyby” pochádza z výskytu týchto príznakov, ktoré sa podobajú kožných zmien, ktoré nastanú s predĺženým bozkávanie. U niektorých jedincov, parazitov nakoniec ísť do krvného riečišťa a zložiť v rôznych orgánoch, vynásobiť, a nakoniec spôsobiť chronické príznaky, ako je srdcová arytmia, zlá gastrointestinálnej motility, alebo smrť.

Ľudia, ktorí žijú v chudobných alebo primitívnych podmienok bývania, aby pohraničné alebo invázii biotopov chýb Triatominae spôsobiť prerušenie normálneho životného cyklu hmyzu vektorov (chyby) a ich obvyklé hostitelia (o 100 druhy zvierat), nazval voľne žijúcej cyklus. Chyby potom vstupujú do sveta ľudí a ich domáce zvieratá (mačky, psov) a odovzdá T. cruzi na ne. Keď T. cruzi je prenášaná z chýb na človeka alebo ľudskej domáce zvieratá a späť na chyby, životný cyklus je označovaný ako domácu cyklus. Životný cyklus T. cruzi je zložité; má niekoľko vývojových štádií v oboch hmyzom (Triatominae chyby a tiež nazval triatomine chýb) a cicavcov (ľudí a zvierat) hostitelia. Na nižšie uvedenom obrázku z CDC ukazuje vývojovej fázy, ktoré sa vyskytujú v oboch voľne žijúcej a domáce cykly.

Pre ľudí, chorobný proces pomaly zálohy, ak amastigotes formuláre replikovať v hostiteľských bunkách a nakoniec premeniť trypomastigotes, že opustí bunku, a do krvného obehu. Tieto formuláre potom môžu byť prevedené do triatomine chybu, ak sa dostane krvnej múčky z infikovaného človeka, tým vstupom do cyklu vývoja chyby. Bohužiaľ v niektorých ľuďoch, veľa trypomastigotes môže ísť na reinfect iných orgánov v ľudskom, transformovať do amastigotes a opakujte tento cyklus infekcie tak, že T. cruzi formulára naďalej šíriť v tele.

Okrem toho, T. cruzi bola hlásená ktoré majú byť prevedené na človeka z krvných transfúziou, transplantácii orgánov, transplacentární alebo vrodené, pri požití, inhalácia, a laboratórne nehody. Našťastie, Tieto spôsoby prenosu sa vyskytujú veľmi zriedka.

Obrázky, Fotky, a diagramy súvisiace s chorobou Chagasova a parazitmi možno nájsť v prvých dvoch referencií uvedených nižšie, zatiaľ čo posledné tri odkazy poskytujú mapy ochorenia v Amerike.