Lekárstvo


Aké sú príznaky a známky Chagasova choroba?

Príznaky ochorenia Chagasova môže byť docela variabilné a pohybujú sa od žiadne príznaky ťažkej až ťažkej. Prvé príznaky, keď prítomný v akútnej fáze, môže obsahovať niektoré z nasledujúcich:

* Opuchy a / alebo začervenanie v mieste kožné infekcie (nazval chagoma)

* Vyrážka

* Zdurenie lymfatických uzlín

* Horúčka

* Hlava a telo bolí

* Únava

* Nevoľnosť, vracanie, a / alebo hnačka

* Pečene a / alebo zväčšenie sleziny

* Roman signer (jednostranné bezbolestný opuch tkanív okolo očí)

Väčšina jedincov, ktorí si vyššie akútnej-fázy príznaky nechať spontánne vymiznú asi za tri až osem týždeň. Príležitostne, akútnych infekcií show chronickej príznaky (nižšie uvedené) ak je pacient ťažko imunokompromitovaných..

Väčšina vyšetrovateľov naznačujú, že stredná alebo neurčité fázy nemá žiadne príznaky. Táto fáza môže trvať po celú život osoby a fyzické osoby môžu nikdy vedieť, že majú Chagasova choroba, zvlášť keby mierne alebo žiadne príznaky v akútnej fáze. Však, V tejto fáze môže trvať asi 10-20 rokov pred chronickými symptómy vyvíjať asi v 10%-30% z týchto nakazených.

Príznaky chronickej Chagasova choroba líšiť v závislosti na orgány najviac zasiahnuté; väčšinou, srdca alebo tráviaceho traktu (alebo oboje) ukázať najzávažnejšie príznaky. Chronické ochorenie Chagas príznaky môžu zahŕňať nasledujúce:

* Nepravidelný srdcový tep

* Palpitácie

* Mdloby (synkopa)

* Kardiomyopatia

* Kongestívne srdcové zlyhanie

* Dýchavičnosť (dýchavičnosť)

* Rozdutie pľúc

* Zdvih

* Náhla smrť

* Chronická bolesť brucha

* Chronická zápcha

* Rozšírené hrubého čreva

* Ťažkosti pri prehĺtaní

Tieto príznaky sú dôsledkom poškodenia orgánov spôsobené chronickým prítomnosť parazitov v tkanivách týchto orgánov. Chronický zápal sa vyvíja ako telo reaguje na parazity; to ovplyvní neurónov v týchto tkanivách, môže byť príčinou zmien v srdci a chudobné svalový tonus v črevách.